7 نکته مهم و ضروری برای نگهداری ماشین خشک کن

7 نکته مهم و ضروری برای نگهداری ماشین خشک کن

این ترفندها و نکات به شما کمک می کند عمر ماشین خشک کن خود را افزایش دهید، ایمنی و امنیت آن را بیشتر کنید و فرایند خشک کردن لباس ها را راحت تر نمایید.
همه افراد تقریبا می دانند که تمیز کردن فیلتر ماشین خشک کن می تواند به بهبود عمر آن کمک کند اما اگر می خواهید ماشین خشک کن شما به خوبی کار کند و ایمنی منزلتان حفظ شود، نکات متعدد دیگری نیز وجود دارد که باید به طور منظم مدنظر قرار گیرد. در این مقاله سعی می کنیم برخی از نکات نگهداری از ماشین خشک کن را بیان نماییم. این نکات به صرفه جویی در هزینه ها، صرف جویی در زمان و انرژی، پیشگیری از آتش سوزی و افزایش طول عمر ماشین کمک فراوانی خواهند کرد. پس همراه ما باشید.

1)هر دو سال یکبار دریچه خروج بخار را تمیز کنید:

این گزینه یکی از مهم ترین کارهایی است که برای نگهداری از ماشین خشک کن و پیشگیری از آتش سوزی باید انجام دهید. دریچه را از پشت ماشین خارج کنید و آن را از هر ماده زائدی که وجود دارد تمیز نمایید.

2) بیرون کلاهک دریچه را بررسی کنید:

ممکن است باقی مانده مواد مختلف، کثیفی و برف در اطراف دریچه تجمع پیدا کرده باشد. این دریچه را به طور مرتب تمیز کنید تا هوا آزادانه در آن جریان داشته باشد.

3) بیش از حد از دستگاه کار نکشید:

ماشین خود را با لباس های زیاد پر نکنید. اینکار می تواند انرژی زیادی از دستگاه بگیرد. اگر لباس های شما به طور کامل خشک نشود در نهایت تنها چیزی که دارید یک سری لباس با بوی مرطوب و بد است.

4) صفحه لنت را به طور مرتب تمیز کنید:

صفحه لنت را تنها بعد از بارگذاری و خشک کردن لباس ها تمیز نکنید. سعی کنید آن را هر سه ماه یکبار با کمی شوینده تمیز کنید و به طور کامل در ماشین ظرفشویی شستشو دهید تا بتوانید بقایای خشک شده را از آن خارج نمایید.

5) دریچه لنت را نیز تمیز کنید:

صفحه لنت را بردارید و از برس مخصوص ماشین خشک کن برای تمیز کردن دریچه و برداشتن مواد باقی مانده استفاده کنید.

6) دریچه خروجی بخار پلاستیک یا وینیل را با فلز جایگزین کنید:

دریچه خروجی بخار پلاستیک بیشتر احتمال آتش سوزی دارد. سعی کنید از دریچه های فلزی استفاده کنید.

7) درام را نیز تمیز کنید:

کمی پارچه میکروفیبر و الکل بردارید و هر گونه باقی مانده ورقه خشک کن را تمیز کنید. اجازه دهید بعد از تمیز کردن درام، این واحد کاملا خشک شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *