روش صحیح تمیز کردن داخل ماشین لباسشویی

روش صحیح تمیز کردن داخل ماشین لباسشویی

هر وسیله ای باید هر چند وقت یک بار تمیز شود و ماشین لباسشویی نیز از این قاعده مستثنی نیست. بعد از خارج کردن لباس های تمیز از ماشین، ممکن است داخل ماشین لکه شود و دیواره ها بو بگیرد به طوری که این کثیفی و بو به لباس های شما نیز منتقل شود. در ادامه این مقاله روش تمیز کردن ماشین لباسشویی به شما آموزش داده شده است. خوشبختانه به هیچ چیز عجیب و غریبی برای تمیز کردن ماشین نیاز ندارید. تمام وسایل مورد نیاز در منزلتان یافت می شود.

روش اول: تمیز کردن ماشین لباسشویی درب از جلو

 

1. ماشین را با آب داغ پر کنید. مدل های جدید ماشین های لباسشویی درب از جلو معمولا دارای برنامه های خودتمیزکنندگی هستند. بنابراین اگر ماشین لباسشویی شما از این مدل است آن را با آب داغ پر کنید. اگر ماشین لباسشویی شما برنامه خودتمیزکنندگی ندارد فقط آن را با آب داغ پر کنید.

 
 

2. یک پیمانه ماده سفید کننده برای پاک کردن لکه ها بریزید. اگر داخل ماشین لباسشویی شما جرم گرفته است، سفید کننده معجزه می کند. آن را داخل محفظه مواد شوینده بریزید تا با آب داغ مخلوط شود. سپس به ماشین اجازه دهید برنامه شستشو را انجام دهد.

 
 

3. واشرهای لاستیکی روی درب را تمیز کنید. این منطقه مستعد به رشد قارچ است زیرا آب بین واشر و ماشین تجمع می کند. از یک تمیز کننده چند منظوره و یک اسفنج یا حوله کاغذی برای تمیز کردن زیر و اطراف واشر استفاده کنید.

 
 

4. محفظه مواد شوینده را تمیز کنید. مطمئن شوید پودر و شوینده های مایع عاری از مو و آشغال هستند. از یک شوینده چند منظوره یا محلول آب و سرکه و یک اسفنج برای تمیز کردن کثیفی ها استفاده کنید.

 

روش دوم: تمیز کردن ماشین لباسشویی درب از بالا

 

1. ماشین را با آب داغ پر کنید. مدل های جدید ماشین های لباسشویی درب از جلو معمولا دارای برنامه های خودتمیزکنندگی هستند. بنابراین اگر ماشین لباسشویی شما از این مدل است آن را با آب داغ پر کنید. اگر ماشین لباسشویی شما برنامه خودتمیزکنندگی ندارد فقط آن را با آب داغ پر کنید.

 
 

2. یک پیمانه سفید کننده کلرین به ماشین اضافه کنید. ماشین لباسشویی را چند ثانیه روشن کنید تا آب را با سفیدکننده مخلوط کند سپس آن را خاموش کنید و بگذارید حداقل یک ساعت بماند. این کار باعث پاک شدن جرم و سایر مواد از داخل ماشین لباسشویی می شود.

اگر نمی خواهید از سفیدکننده استفاده کنید، می توانید از پاک کننده های مخصوص ماشین استفاده کنید. این مواد در فروشگاه ها در بخش پاک کننده ها در دسترس می باشند. همچنین می توانید از سرکه سفید به جای سفید کننده یا پاک کننده استفاده کنید.

 
 

3. اتمام برنامه شستشو. بعد از یک ساعت، به ماشین اجازه دهید برنامه شستشو را تکمیل کند. در این صورت داخل ماشین پاک می شود.

 
 

4. اگر ماشین بعد از اتمام برنامه شستشو، بوی سفیدکننده می دهد، آن را با آب داغ پر کنید و یک پیمانه سرکه اضافه کنید، بگذارید یک ساعت بماند سپس ماشین را یک بار دیگر روشن کنید. محفظه مواد شوینده را تمیز کنید. با استفاده از محلول آب و سرکه و تمیز کننده، محفظه پودر یا پاک کننده مایع را تمیز کنید. جرم، مو و سایر کثیفی ها در آنجا تجمع می کنند بنابراین تمیز کردن این قسمت مهم ترین قسمت تمیز نگه داشتن داخل ماشین است.

 

روش سوم: ماشین لباسشویی را تمیز نگه دارید

 

1. لباس های خیس را بدون معطلی از ماشین خارج کنید. ماندن لباس های خیس در ماشین، حتی به مدت چند ساعت، منجر به رشد قارچ ها می شود که بر بوی لباس و عملکرد ماشین لباسشویی تاثیر می گذارد. لباس های خیس را بلافاصله بعد از اتمام برنامه به خشک کن منتقل کنید.

 
 

2. درب ماشین را بعد از شستشو باز بگذارید. بستن درب ماشین لباسشویی بعد از اتمام برنامه شستشو باعث به دام افتادن رطوبت و ایجاد محیطی مناسب برای رشد قارچ می شود. برای جلوگیری از این مسئله، درب را باز بگذارید تا آب باقی مانده بخار شود.

 
 

3. مطمئن شوید قسمت های مختلف ماشین لباسشویی خشک است. اگر ماشین دارای محفظه صابون یا نرم کننده است که در طول شستشو خیس می شود، آن ها را بعد از اتمام برنامه خشک کنید. فقط زمانی که مطمئن شدید این قسمت ها خشک هستند آن ها را سرجای خودشان قرار دهید.

 
 

4. ماهی یک بار ماشین را تمیز کنید. تمیز نگه داشتن ماشین لباسشویی امری لازم و ضروری است اما تمیز کردن کامل یک بار در ماه ضروری می باشد. یکی از راه های بالا را برای تمیز کردن ماشین و ایجاد بوی خوب استفاده کنید.

 

پرسش و پاسخ:

• چرا ماشین لباسشویی 8 ساله من خطوطی بر روی لباس ایجاد می کند که نمی توانم از شر آن خلاص شوم؟

شاید واشر لاستیکی فرسوده شده باشد. تمامی آب، شوینده و سایر مواد شیمیایی که به کار می برید این واشر را نرم می کنند و باعث ایجاد خطوط سیاه بر روی آن می گردند. واشر لاستیکی خود را عوض کنید.

• چگونه میتوانم از شر موهای حیوان خانگی که در ماشین لباسشویی گیر کرده است خلاص شوم؟

یک دستکش لاتکس بپوشید و جاهایی که مو چسبیده است را بکشید. لاتکس موها را جذب می کند. اگر نمی توانید دستکش لاتکس بپوشید می توانید از ورق خشک کن استفاده کنید.

• هنگامی که لباس های مشکی ام را که فقط 15 بار استفاده کرده ام از ماشین لباسشویی خارج کردم پرزهای سفیدی بر روی آن ها ایجاد شده بود. آیا سیستم فیلتر ماشین مشکلی دارد؟

لباس ها را بیرون بشویید و از پودر استفاده نکنید. سعی کنید از مایع پاک کننده استفاده کنید اما مقدار آن نیز زیاد نباشد. لباس های تیره نیاز به آب بیشتری برای شستشو دارند.

چگونه میتوانم لکه های رنگ را از لباس های سفیدم پاک کنم، آن ها با سفیدکننده برطرف نشده اند؟

از محصول پاک کننده Iron Out استفاده کنید. طبق دستورالعمل رفتار کنید یا فقط مقدار کمی را با آب کافی مخلوط کنید تا خمیری تهیه شود سپس خمیر را بر روی لکه ها قرار دهید تا لکه ها برطرف شوند.

• سولفور موجود در آب بسیار قوی است به طوری که وقتی از کلرین استفاده میکنم رنگ آب قهوه ای می شود. چگونه میتوانم لکه ها را از این آب پاک کنم؟

من محصول پاک کننده Iron Out را توصیه می کنم. این محصول به شکل پودر می باشد و ترکیبات Nd را به ترکیبات آهن تبدیل می کند. همچنین این ماده از نظر پاک کنندگی ایمن می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *