چگونه ماشین لباسشویی در حال لرزش را تعمیر کنیم؟

چگونه ماشین لباسشویی در حال لرزش را تعمیر کنیم؟

زمانی که تایمر از شستشو به چرخش تغییر پیدا می کند و ماشین شروع به لرزیدن می نماید باید دستگاه شما به درستی تراز شده باشد یا اینکه لباس ها دوباره در درام متعادل گردد.

 

1. ببینید چه چیزی باعث شده است دستگاه شما در چرخه گرداندن و چرخش، بلرزد:

دلیل این امر معمولا به خاطر عدم تعادل موجود در بار یا همتراز نبودن خود ماشین لباسشویی است.

• بار لباس ها را با باز کردن درب دستگاه و بررسی اینکه لباس ها به هم چسبیده اند یا خیر متعادل کنید. اگر مشکلی در لباس ها وجود داشت آن ها را خارج کنید، بررسی نمایید ، دوباره سر جای خود بگذارید و درب را ببندید. حالا چرخه گردش و چرخش را دوباره ری استارت کنید و نتیجه را بررسی نمایید. شما می توانید مشکل را با تغییر مکان لباس ها در قسمت شستشو حل نمایید.

• اگر ماشین شما کاملا جدید است و در حال حاضر چنین رفتاری را از خود نشان می دهد ممکن است کمربند حمل و نقل از پشت دستگاه خارج نشده باشد. این موضوع می تواند در چرخه گردش و چرخش، لرزش بسیار زیادی را در دستگاه تان ایجاد نماید. درب ماشین لباسشویی را در ماشین هایی که از جلو بارگذاری می شوند باز کنید و درام را به سمت پایین بفشارید. اگر کمربند حمل و نقل هنوز در ماشین لباسشویی ثابت بود، درام اصلا به صورت عمودی حرکت نخواهد کرد. اگر این بخش توسط فردی که ماشین را نصب کرده است برداشته شده، درام به آرامی و با فشار اندک دست حرکت می کند.

 
 

2. سعی کنید ماشین لباسشویی را شیب دهید:

اگر زمانی که اینکار را انجام می دهید ماشین لباسشویی لنگید، پیچ های تنظیم بر روی پایه ماشین ممکن است به درستی تنظیم نشده باشد یا در ماشین های قدیمی نخ های موجود ممکن است پاره شده باشد.

 
 

3. سطح ماشین لباسشویی خود را تنظیم کنید و مطمئن شوید به درستی در جای خود قرار می گیرد:

شما می توانید اینکار را با زانو زدن در جلوی ماشین و تکان دادن آن انجام دهید. ببینید کدام یک از گوشه ها لرزش دارد یا اینکه با سطح زمین تماس نداد. پیچ های تنظیم کننده سطح باید به درستی بسته شده باشند.

 
 

4. اگر نتوانستید پیچ ها را با دست بچرخانید از یک جفت انبردست استفاده کنید و پیچ ها را با یک روان کننده آغشته نمایید. اینکار باعث می شود پیچ ها به راحتی حرکت کنند

 
 

5. زمانی که مطمئن شدید همه پیچ ها در تماس با کف زمین هستند، می توانید ماشین لباسشویی خود را راه اندازی کنید:

 
 

6. اگر پیچ ها به هر دلیلی غیر قابل استفاده شده بود( شکسته بود یا اسیب دیده بود) از Shim استفاده کنید تا ماشین را پشتیبانی کند.

Shim ها تقریبا از هر ماده انعطاف پذیر و غیر قابل تجزیه ساخته می شود که می توان آن را به سادگی برش داد.به عنوان مثال این ماده از لاستیک یا پلاستیک ساخته می شود.

 
 

7. تعدادی از Shim ها را تقریبا به اندازه 7.6 الی 10.2 سانتی متر در عرض برش دهید و آن ها را زیر هر گوشه از ماشین که نیاز بود بچسبانید. اینکار را تا جایی ادامه دهید که گوشه ها کاملا از هم پشتیبانی کنند.

 
 

8.ماشین لباسشویی را ری استارت کنید تا نتایج موجود را ببینید.

 

دلیل دیگری برای لرزیدن ماشین لباسشویی وجود دارد؟

این موضوع می تواند به خاطر میله های تعلیق باشد. آن ها را عوض کنید.

کمربند حمل و نقل کجا قرار گرفته است؟

کمربندی در پشت ماشین قرار دارد. این ها بزرگ تر از کمربندهایی هستند که برای گرفتن کاور پشتی مورد استفاده قرار می گیرند و ممکن است بدنه لاستیکی داشته باشند. زمانی که کمربند را در می آورید متوجه خواهید شد که 6 اینچ طول دارند.

ایا استفاده از گام چهارم این راهنما باعث از بین رفتن پیچ های تنظیم خواهد شد؟

تنها زمانی که آچار را می لغزانید و باعث ایجاد خراش بر روی پیچ ها می شوید ممکن است چنین اتفاقی روی دهد. در غیر اینصورت این روش برای تنظیم پیچ ها در مواقعی که ماشین لباسشویی تازه نیست بسیار مفید و عملی خواهد بود.

چگونه می توان به پیچ ها دسترسی پیدا کرد؟

ماشین را در یک طرف به سمت بالا ببرید. اگر فردی به شما کمک کند پیدا کردن و تنظیم این موارد بسیار ساده خواهد بود.

زمانی که ماشین لباسشویی را قطع کردم و هنوز از یکی از شلنگ ها نشتی دارم چه باید بکنم؟

اول از هر کاری اطمینان حاصل کنید که منبع آب به شلنگ را بسته اید. شلنگ را در سطلی قرار دهید تا همه آب موجود در آن تخلیه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *