تعمیر رنگ یخچال چگونه انجام می شود؟

5 دقیقه زمان مطالعه

حتما برای شما هم در خرید لوازم خانگی پیش آمده که جنس، برند، طرح، ظاهر و قیمت یک کالا دقیقاً همان چیزی باشد که می‌خواهید، اما رنگ مورد نظر شما را نداشته باشد. رنگ ظروف آشپزخانه شما، رنگی است که همیشه به دنبال آن بوده اید. این مشکل اغلب برای افرادی اتفاق می‌افتد که یخچال های رنگی یا مشکی را دوست دارند.شما می توانید برای تعمیرات کلیه لوازم خانگی مانند تعمیر یخچال سامسونگ، تعمیر ماشین لباسشویی، تعمیر ماشین ظرفشویی و غیره با تیم امدادکاران و شماره های ثبت شده داخل سایت تماس بگیرید.

تعمیر رنگ یخچال

اکثر لوازم خانگی حداقل در ایران رنگ مشکی نیستند و یا رنگ مشکی خیلی گرانتر است و همچنین یخچال های رنگی و برندهای خارجی مثل اسمگ (smeg) که رنگ های شاد دارند بسیار گران هستند.

همچنین لوازم آشپزخانه به خصوص یخچال به دلیل قرار گرفتن در آشپزخانه و رطوبت و لکه و چربی مواد غذایی روی بدنه وسایل می‌نشیند و در نهایت خراب شده و رنگ آنها از بین می‌رود.مثلا اگر یخچال شما 5سال است که خریداری کرده اید از نظر ظاهر انگار 30سال است که کار کرده است و دیگر نو و قشنگ نیست.

این اتفاق در یخچال های سفید بیشتر از رنگ های دیگر رخ می‌دهد.

شاید هیچ کدام از موارد بالا مشکل شما نباشد و فقط از رنگ یخچال خود خسته شده اید و می‌خواهید تنوع داشته باشید یا رنگ دکور آشپزخانه را تغییر دهید.در تمامی این موارد با رنگ آمیزی یخچال خود می‌توانید بدون صرف هزینه زیاد برای خرید یخچال نو، دستگاه را تجدید کنید، گویی یخچال نو خریداری کرده اید.

چرا باید به رنگ کردن یخچال فکر کنید؟

همانطور که گفتیم، ممکن است به دلایل مختلفی بخواهید رنگ یخچال خود را در نظر بگیرید. پوسیدگی، مات شدن یا کدر شدن رنگ، نیاز به تنوع، کنده شدن مقداری رنگ، تغییر دکوراسیون، عدم وجود رنگ دلخواه در هنگام خرید و مواردی از این دست دلایلی هستند که ممکن است شما را به رنگ آمیزی این واحد ترغیب کنند.مهم نیست که کدام یک از موارد به دنبال رنگ آمیزی یخچال خود هستید، حتی مهم نیست رنگ مورد نظر شما زرد، نارنجی، قرمز، صورتی، آبی یا سیاه باشد.در هر صورت اگر تجربه کار با رنگ را دارید می‌توانید خودتان یخچال خود را رنگ آمیزی کنید یا با خیال راحت این کار را به تیمی حرفه ای بسپارید تا در نهایت رنگ بی نقصی به دست آورید.

تعمیر رنگ یخچال چگونه انجام می شود؟

حتما بخوانید: راهکارهای افزایش طول عمر یخچال و فریزر

آیا می‌توانیم یخچال را هر رنگی که می‌خواهیم درست کنیم؟

بله، می‌توانید یخچال یا هر یک از لوازم آشپزخانه خود را به رنگ دلخواه بسازید. اگر خودتان قصد انجام این کار را دارید کافیست رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید.اگر قصد دارید این کار را به ما بسپارید در انتخاب رنگ محدودیتی ندارید!

چگونه یخچال را رنگ کنیم؟

1-یخچال را با چه رنگی رنگ کنیم؟

اولین قدم برای رنگ آمیزی یخچال، انتخاب رنگ مناسب است.که به طور کلی، سه مدل رنگ در بازار وجود دارد:

رنگ های اکریلیک:

اساس رنگ های اکریلیک آب هستند. یعنی با آب تمیز می‌شوند و خیلی زود خشک می‌شوند. این رنگ ها مقاومت کمی دارند اما کار با آن ها راحت تر از رنگ های متنوعی دارند.

رنگ روغن:

پایه های رنگ روغنی ، روغن هستند. این رنگ ها خیلی دیر خشک می‌شوند و کار با آنها سخت است و نیاز به تجربه دارد. اگر هنگام کار با این نوع رنگ ها متوجه شدید که اشتباه کردید،می‌توانید قسمت مورد نظر را فقط با تینر تمیز کنید. آب هیچ فایده ای برای این رنگ ها ندارد و ممکن است چند روز طول بکشد تا خشک شوند. اما اگر می‌خواهید رنگی ماندگار داشته باشید، باید رنگ روغن را انتخاب کنید.

اسپری رنگ:

می توان گفت رنگ اسپری بیشترین کاربرد را برای رنگ آمیزی اجسام دارد. کار با اسپری رنگ آسان و مقاومت خوبی دارد. اگر از رنگ اسپری استفاده می کنید، دیگر نگران جا ماندن قلم مو روس سطح نیستید و کار با اسپری رنگ راحت هست و مزایای خودش را دارد اگر از اسپری رنگ استفاده می‌‌کنید باید دست خود را در فاصله 25 تا 35 سانتی متری یخچال قرار دهید و سعی کنید رنگ را به طور یکنواخت پخش کنید تا یخچال شما دو رنگ یا حتی چند رنگ نباشد.یکی دیگر از مشکلات اسپری رنگ این است که برای رنگ کردن با اسپری نیاز به محیط بزرگ و فضای بزرگتری هست چرا که ممکن است هنگام رنگ کردن محیط اطراف آن نیز هم رنگی شود.

تعمیر رنگ یخچال چگونه انجام می شود؟

حتما بخوانید: نحوه شارژ گاز یخچال و فریزر

2-از چه ابزاری برای رنگ کردن یخچال استفاده کنیم؟

ابزاری که برای رنگ آمیزی این واحد استفاده می‌کنید مستقیماً به رنگی که تصمیم دارید استفاده کنید بستگی دارد. رنگ های اکریلیک با غلتک و رنگ روغن با قلم مو استفاده می‌شود.

۳. آماده سازی یخچال برای رنگ

حالا که رنگ و ابزار مورد نظرتان را آماده کرده اید، باید یخچال را برای رنگ آماده کنید.

  1. برای این کار ابتدا یخچال را خالی کنید.
  2. سعی کنید در های یخچال را جدا کنید.
  3. سپس دستگیره ها و هر چیزی که نمیخواهید رنگ شوند را بردارید، اگر می توانیدآنها را کاملا با چسب کاغذی بپوشانید.
  4. اگر آبسردکن و یخساز دارید، آن را با چسب کاغذی بپوشانید.

توجه: اگر خودتان یخچال را رنگ کنید، به دلیل وجود دکمه و نمایشگر نمی‌توانید آبسردکن یا یخساز را رنگ کنید، اما اگر این کار را به ما بسپارید، آبسردکن و یخساز جدیدی با رنگ مورد نظر شما می‌سازیم.

۴. سمباده کشیدن و یکنواخت کردن زمینه

در این مرحله اگر یخچال شما پوسیده شده و یا مقداری از رنگ آن پریده و یا زنگ زدگی است، باید از سمباده و در صورت لزوم بتونه برای یکدست شدن رنگ استفاده کنید تا رنگ بدون ایراد و یکدست شود.

۵. رنگ کردن یخچال

پس از تکمیل موارد ذکر شده باید یخچالی با ابزار و رنگ دلخواه طراحی کنید.

بعد از رنگ کردن یخچال به نوع رنگ صبر کنید تا رنگ کاملا خشک شود. همانطور که می‌گوییم، اگر از رنگ روشن استفاده کنید، ممکن است دیر خشک شود پس صبور باشید.

۶. جایگذاری قطعات

حالا که رنگ خشک شد می توانید تمام قسمت هایی که جدا کردید را به هم وصل کنید و یخچال را روشن کنید.

تعمیر رنگ یخچال چگونه انجام می شود؟

حتما بخوانید: علت نشتی آب یخچال چیست و چگونه رفع می شود؟

رنگ کردن یخچال رو به چه کسی بسپاریم؟

همانطور که می‌بینید تغییر رنگ یخچال نیاز به تجهیزات و تجربه دارد. و حتی ممکن است پس از اتمام کار از رنگ کردن خودتان راضی نباشید و کار با عیب و نقص انجام شود. خب این خیلی طبیعیه شما قبلاً این تجربه را نداشتید.

ساده ترین کاری که می‌توانید انجام دهید این است که کار را به یک تیم حرفه ای بسپارید. تیمی با تجربه زیاد در تعمیر درب یا تعمیرات دیگر یخچال و رنگ آمیزی و غیره را در کوتاهترین زمان و گارانتی آن بدون عیب و نقص انجام می‌دهند.

اکثر شرکت ها و مراکز تعمیر لوازم خانگی این کار را انجام می‌دهند و این کار را به عنوان بخشی از تعمیرات لوازم خانگی در لیست خدمات خود دارند.

در پایان

اما امدادکاران یک دپارتمان مجزا و یک تیم تخصصی مجزا برای زیباسازی و رنگ آمیزی یخچال دارد. کافیست با ما تماس بگیرید و دریغ نکنید که یخچال فریزر خود را به تیم حرفه ای بسپارید و تا چند روز دیگر یخچال فریزر خود را جدیدتر از روز اول دریافت خواهید کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *