تعمیر آب خوردگی تلویزیون چگونه است؟

5 دقیقه زمان مطالعه

آب خوردگی در تلویزیون می‌تواند زمانی اتفاق بیفتد که شما در حال تمیز کردن با مواد پاک کننده بر روی شیشه تلویزیون یا حتی به دلیل بخار آب موجود در محیط رخ دهد.. شاید اولین چیزی که به نظرتان برسد خشک کردن با سشوار باشد.اما این کار نه تنها باعث کاهش آسیب نمیشود، بلکه آسیب بیشتری  به تلویزیون وارد می‌کند شما می‌توانید برای تعمیر تلویزیون خود باشماره های داخل سایت تماس بگیرید.

آب خوردگی تلویزیون چه نشانه‌هایی دارد؟

گاهی اوقات آب خوردگی تلویزیون های ال ای دی و ال سی دی به گونه ای نیست که نتوانید آب را به سمت مانیتور یا قسمت دیگری از تلویزیون ببینید. وجود تلویزیون در محیط مرطوب نیز می‌تواند مشکلات مشابهی ایجاد کند. در این حالت، دیدن نقص در تصویر و یا لرزش و پرش ممکن است به این معنی باشد که رطوبت یا آب به تلویزیون نفوذ کرده است.

تعمیر تلویزیون ال ای دی آب خورده

آب خوردگی تلویزیون مشکلی است که ممکن است برای هر تلویزیونی رخ دهد. آب خوردگی در تلویزیون های LED باعث خطوط روی تصویر می‌شود. بعد از اینکه تلویزیون در اثر آب آسیب دید، حتماً مراحل توضیح داده شده در این مقاله را دنبال کنید. در صورت رفع نشدن مشکل می‌توانید با مرکز تخصصی تعمیر پنل تلویزیون تماس بگیرید.

معمولاً اگر آسیب آب به تلویزیون زیاد نباشد و قسمت شیشه ای صفحه تلویزیون آسیب نبیند، تلویزیون آسیب دیده از آب قابل تعمیر است. همانطور که توضیح دادیم آب باعث ایجاد سولفات در مدارهای پنل تلویزیون می‌شود. در صورت وجود خط افقی یا عمودی روی صفحه، بهتر است تلویزیون را خاموش کرده و با مرکز فنی تلویزیون تماس بگیرید.

هر چه آسیب به پنل و برد آدرس پنل کمتر باشد، احتمال تعمیر تلویزیون بیشتر می‌شود. نکته بسیار مهم این است که هرگز سعی نکنید تلویزیون را باز کنید و تمیز کنید زیرا این کار باعث آسیب جدی به صفحه تلویزیون شما می‌شود که در این صورت دیگر تلویزیون قابل تعمیر نیست.

تعمیر آب خوردگی تلویزیون ال سی دی

تلویزیون های LCD قدیمی تر از تلویزیون های LED هستند، بنابراین قطعات تلویزیون ال سی دی به سختی در بازار یافت می‌شود. بنابراین اگر تلویزیون ال سی دی شما در اثر آب آسیب دید، بهتر است آن را از برق بکشید و با مرکز تعمیر تلویزیون تماس بگیرید. اگر تلویزیون را روشن کنید، احتمال آسیب جدی به قطعات پنل وجود دارد و این امر باعث کاهش قابلیت ترمیم آسیب آب به تلویزیون می‌شود.

تیم امدادکاران در صورت عدم آسیب جدی به قطعات تلویزیون شما، پس از خشک شدن و سرویس، قطعات تلویزیون را آزاد می‌کنند و در صورت عدم مشکل تصویر، تلویزیون را با ایمنی و با محافظ صفحه به شما تحویل می‌دهند. در غیر این صورت وقتی برآورد هزینه تعمیر آب خوردگی تلویزیون را اعلام کردند در صورت تایید شما دستگاه را به تعمیرگاه منتقل می‌کنند. لازم به ذکر است که از آنجایی که قطعات تلویزیون ال سی دی کمتر است، ممکن است زمان تعمیر دستگاه شما طولانی باشد، یافتن قطعات تلویزیون ال سی دی یکی از مشکلات بزرگ در تعمیر تلویزیون ال سی دی است. با نصب محافظ صفحه می‌توانید از آسیب دیدن پنل تلویزیون خود جلوگیری کنید.

تعمیر آب خوردگی تلویزیون چگونه است؟

حتما بخوانید: علت روشن نشدن تلویزیون چیست؟

هنگام آب خوردگی تلویزیون چه اقداماتی را انجام دهیم؟

شما باید بدانید که وقتی تلویزیون شما خراب می‌شود چه اقداماتی انجام دهید و ما این اقدامات را در قالب یک لیست برای شما آماده کرده ایم.

1- فوراً برق تلویزیون را قطع کنید

باید بدانید که اولین چیزی که باید در دستور کار قرار دهید این است که برق تلویزیون را قطع کنید. بنابراین اولین کاری که باید انجام دهید این است که تلویزیون را خاموش کنید.

2- آب روی تلویزیون را پاک کنید

سعی کنید تا حد امکان با پاک کردن آب روی تلویزیون از ورود سریع آب به تلویزیون جلوگیری کنید، این کار می‌تواند میزان آسیب را کاهش دهد. فقط مواظب باشید موقع خشک کردن و تمیز کردن زیاده روی نکنید هرگز با باز کردن تلویزیون سعی نکنید آب داخل تلویزیون را تمیز کنید زیرا برق تلویزیون حتی زمانی که به برق وصل نیست به اندازه ای برق دارد که به انسان آسیب برساند. از طرفی در حین پاک کردن برد می توانید اتصالات جدیدی ایجاد کنید و آسیب را افزایش دهید، این کار نیاز به دانش تخصصی و فنی در این زمینه دارد و هرگز به صورت تصادفی این کار را انجام ندهید.

تعمیر آب خوردگی تلویزیون چگونه است؟

حتما بخوانید: ۷ دلیل اصلی برفک تلویزیون و روش تضمینی رفع آن

3- تلویزیون را با دقت در محلی قرار دهید که آب موجود سریعتر تبخیر شود

با قرار دادن تلویزیون در مکانی گرم یا دور از باد (به جز سشوار و بخاری) و در هر شرایطی که تبخیر آب را تسریع می کند، آسیب به تلویزیون را به حداقل برسانید.

4- تلویزیون را برعکس کنید

اگر در حین تمیز کردن با مایع، آب خوردگی رخ داده باشد، وارونه کردن تلویزیون، قطرات آب را از اتصالات فلت پنل دور کرده و آسیب را به حداقل می رساند.

5- تلویزیون را تا ۲۴ ساعت به برق نزنید

توجه داشته باشید که تلویزیون را تا 24 ساعت روشن نکنید، زیرا حتی اگر کمی آب داخل تلویزیون وجود داشته باشد، می‌تواند آسیب را چند برابر کند و آسیب بیشتری را به همراه داشته باشد، اما اگر بعد از 24 ساعت، خطوط رنگی عمودی روی صفحه تلویزیون شما وجود داشت یعنی اتصالات پنل تلویزیون در اثر آب خراب شده و اگر تصویری ندارید به این معنی است که پنل تلویزیون شما اتصالی کرده و یا برد tcon یا برد اصلی آسیب دیده است.

تعمیر آب خوردگی تلویزیون چگونه است؟

حتما بخوانید: پاور تلویزیون و علائم خرابی آن چیست؟

پیشگیری از آب خوردگی تلویزیون

برای جلوگیری از آسیب ناشی از نشت اتفاقی یا رطوبت بیش از حد از محافظ صفحه استفاده کنید. تلویزیون را از مناطق مرطوب دور نگه دارید و سطح رطوبت خانه را کنترل کنید. اگر نشتی آب وجود داشت یا تلویزیون در معرض رطوبت قرار گرفت، فوراً پانل را تمیز کنید تا از آسیب جدی آب به تلویزیون جلوگیری کنید.

انجام تعمیرات تلویزیون در سریع ترین زمان ممکن توسط امدادکاران

اگر تلویزیون شما نیاز به تعمیر دارد، بهتر است هر چه سریعتر آن را تعمیر کنید. در صورت ثبت درخواست می‌توانید در اسرع وقت و در هر زمان دلخواه درخواست تعمیر تلویزیون خود را ثبت کنید و یا با شماره های ثبت شده داخل سایت تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *