رایج ترین مشکلات کولر گازی ال جی

5 دقیقه زمان مطالعه

در حال حاضر بهترین و گران قیمت ترین کولر گازی را شرکت ال جی تولید می کند. به جرعت می توان گفت کولر های گازی ال جی بیشترین فروش را در بازار تاسیسات ساختمانی دارد. اگر از کولر گازی ال جی استفاده می کنید، ممکن است با بروز مشکلاتی در این دستگاه مواجه شوید. در این مقاله از مرکز تعمیرات کولر گازی امدادکاران قصد داریم به بررسی مشکلات رایج کولر گازی ال جی بپردازیم.

 

مشکلات کولر گازی ال جی

ریشه اصلی مشکلات کولر گازی ال جی چیست؟

برخی افراد فکر می کنند اگر کولر گازی آن ها گران قیمت باشد، دیگر مجبور به تعمیر آن نخواهند شد. دوستان عزیز این تفکر کاملا غلط است!!! شما اگر بهترین و گران ترین کولر گازی را هم داشته باشید، پس از مدتی مجبور به تعمیر آن خواهید شد. به طور کلی عواملی مانند عدم سرویس به موقع دستگاه، استفاده نادرست و غیر اصولی از کولر و فرسودگی قطعات منجر به بروز مشکلات در کولر گازی ال جی خواهد شد.

مشکلات کولر گازی ال جی

برخی از مشکلات کولر گازی ال جی به قدری ساده است که خودتان می توانید آن را رفع کنید ولی اکثر مشکلات کولر گازی ال جی تخصصی بوده و برای رفع آن ها باید از یک تعمیرگاه تخصصی کولر گازی کمک بگیرید. در ادامه تعدادی مشکلات رایج کولر گازی ال جی که در تعمیرگاه ها ثبت شده اند را بررسی خواهیم کرد:

1. دمای کولر گازی ال جی تنظیم نمی شود

تنظیم دما کولر گازی یکی از ویژگی های این دستگاه است طوری که شما می توانید با کنترل کولر گازی، دمای این دستگاه را تنظیم کنید. هنگاهی که دمای کولر گازی را انتخاب می کنید، ترموستات به کمپرسور فرمان فعالیت می دهد و هنگاهی که دمای محیط به میزان تنظیم شده رسید، ترموستات فعالیت کمپرسور را متوقف خواهد کرد.

در صورتی که دمای کولر گازی به حد دمای تنظیم شده نرسد، احتمالا ترموستات این دستگاه خراب شده است. بنابراین برای رفع این مشکل و تعویض ترموستات کولر گازی، حتما به یک تعمیرگاه معتبر کولر گازی مراجعه کنید.

تنظیم دما کولر گازی ال جی

2. کاهش سرمای کولر گازی ال جی

وظیفه اصلی کولر گازی تولید باد خنک و سرد کردن محیط است؛ بنابراین در صورتی که سرمای کولر گازی ال جی کم شود، ساکنین خانه به شدت اذیت خواهند شد.

اگر نصب کولر گازی به درستی انجام نشود و کولر گازی شما در جای درستی نصب نشود، کیفیت باد کولر گازی کاهش خواهد یافت. توجه داشته باشید که اگر کولر گازی در یک محیط بزرگ قرار بگیرد، نمی تواند آن محیط را به خوبی خنک کند.

عوامل دیگری مانند داغ شدن بیش از حد کمپرسور، سوختن فن و کمبود یا نشتی کولر گازی باعث بروز این مشکل خواهد شد.

3. برفک زدن کولر گازی ال جی

برفک زدن کولر گازی ال جی معمولا در ناحیه لوله ها، پنل داخلی و یونیت خارجی شکل می گیرد. معمولا عواملی مانند کمبود گاز، انسداد لوله ها، کار کردن دستگاه در هوای سرد و غیره منجر به بروز همچین مشکلی در کولر گازی ال جی خواهد شد.

برای رفع مشکل یخ زدن یا برفک زدن کولر گازی ال جی باید حتما از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا عیب یابی به درستی انجام شود. همچنین برای جلوگیری از بروز همچین مشکلاتی بهتر است سرویس کولر گازی ال جی را به صورت دوره ای و منظم انجام دهید.

4. چکه کردن آب از کولر گازی ال جی

به جرعت می توان گفت چکه کردن آب یکی از بدترین مشکلات کولر گازی ال جی خواهد بود. اگر چکه کردن آب از ناحیه پنل داخلی کولر گازی باشد، ممکن است آسیب زیادی به دیوار و لوازم خانگی شما وارد شود. بنابراین در صورت بروز این مشکل حتما دستگاه را خاموش کرده و با یک تعمیرگاه کولر گازی ال جی تماس بگیرید.

در اکثر مواقع عواملی مانند فرسودگی لوله ها، آلودگی و فرسودگی فیلتر های هوا و کثیفی سیم پیچ کندانسور باعث نشتی و آب دادن کولر گازی ال جی خواهد شد.

خدمات سرویس و تعمیر کولر گازی ال جی

با توجه به پیشرفته بودن تکنولوژی کولر گازی ال جی، برای تعمیر این دستگاه باید حتما از یک تعمیرگاه تخصصی کمک بگیرید. متاسفانه تعمیرگاه های زیادی هستند که خدمات بسیار بی کیفیتی را ارائه می دهند و این موضوع باعث خواهد شد تا دستگاه شما بعد مدتی مجددا خراب شود.

اما امدادکاران به عنوان بهترین مرکز تعمیرات کولر گازی ال جی در تهران، این آمادگی را دارد تا کولر گازی شما را داخل محل و منزل خودتان تعمیر کند. در این مجموعه تمامی خدمات تعمیر و سرویس کولر گازی ال جی با گارانتی معتبر و گواهی اصالت قطعات ارائه خواهد شد.

سرویس و تعمیر کولر گازی ال جی

راه های جلوگیری از خرابی کولر گازی ال جی

تا اینجای مطلب سعی کردیم مشکلات جامع کولر گازی ال جی را بررسی نماییم. همانطور که متوجه شدید، در صورت خرابی این دستگاه، شما متحمل هزینه ها و خسارات زیادی خواهید شد. بنابراین باید روش های نگهداری از کولر گازی ال جی را بلد باشید تا از خرابی این دستگاه جلوگیری کنید. در این قسمت روش های نگهداری از کولر گازی ال جی را به شما آموزش خواهیم داد:

  • سرویس کولر گازی را جدی بگیرید تا به صورت ماهانه و دوره ای انجام شود.
  • در طول شبانه روز ساعاتی کولر گازی را خاموش کنید تا موتور این دستگاه بیش از حد داغ نشود.
  • حتما فیلتر های هوا را مرتب تمیز کنید تا از فرسوده شدن آن ها جلوگیری شود.
  • هر گونه عامل رطوبت و نم را از دستگاه دور کنید تا وارد دستگاه نشود.
جمع بندی نهایی

در این مقاله سعی کردیم شما را با مشکلات رایج کولر گازی ال جی آشنا کرده و روش های رفع آن ها را به شما آموزش دهیم. در صورتی که مشکل کولر گازی شما با کمک این مقاله رفع نشد، حتما با مجموعه امدادکاران تماس بگیرید تا در اسرع وقت بهترین تعمیرکار را به محل و منزل شما ارسال کنیم. همچنین اگر پرسشی داشتید، می توانید در بخش دیدگاه ها ارسال کنید تا کارشناسان مجموعه به آن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *