بازیابی پیامک های حذف شده گوشی

5 دقیقه زمان مطالعه

گاهی اوقات به صورت تصادفی برخی از پیام‌های گوشی خود را حذف کرده‌اید، و اکنون بنا به دلایلی قصد بازیابی آن‌ها را دارید. راه‌های مختلفی برای ریکاوری و یا بازیابی پیامک‌های حذف شده در گوشی‌های اندورید وجود دارد. برخلاف Gmail که ایمیل‌های حذف شده در سطل زباله ذخیره می‌شود، بازگرداندن پیامک‌های حذف شده در اندروید سخت تر است. متاسفانه گاهی اوقات پیام‌های حذف شده برای همیشه از بین می‌روند. با این وجود راه‌هایی وجود دارد که بوسیله‌ی آن‌ها می‌توانیم پیامک‌های حذف شده را بازیابی کنیم. در این مقاله از نمایندگی امدادکاران به روش‌های موجود برای بازیابی پیامک های حذف شده در اندروید خواهیم پرداخت، با ما همراه باشید.

چگونه پیامک‌های حذف شده را بازیابی کنیم ؟

بهترین و ابتدایی ترین روش برای بازیابی پیامک های حذف شده استفاده کردن از نسخه‌ی پشتیبان گوشی می‌باشد. تمام برند‌های معروف یک فضا را در اختیار کاربرانشان قرار می‌دهند تا به این وسیله بتوانند از اطلاعات و محتواهایشان نسخه بک آپ تهیه کنند و در مواقع لزوم از آن استفاده کنند.

روش های بازیابی پیامک های پاک شده در گوشی های اندروید و آیفون

حتما بخوانید: 3 روش کابردی برای رفع قطع شدن ویبره گوشی سامسونگ

بازیابی پیامک های حذف شده از گوشی سامسونگ بدون نیاز به کامپیوتر

بازیابی پیامک های حذف شده سامسونگ ساده است و در واقع غول کره‌ای برای این کار چندین گزینه‌ی ایمن در نظر گرفته و در اکثر اوقات بازیابی پیامک های حذف شده از گوشی سامسونگ بدون نیاز به کامپیوتر با چند راهکار امکان‌پذیر می‌باشد. در ادامه‌ی این مقاله این راهکارها را معرفی ‌می‌کنیم، اما اگر به دنبال سطل زباله پیامک های گوشی سامسونگ هستید این را بدانید که چنین چیزی وجود ندارد.

  • استفاده از گوگل درایو یا samsung cloud

یکی از کاربردی ترین روش‌ها برای بازیابی پیامک‌ های حذف شده گوشی سامسونگ، از طریق samsung cloud یا گوگل درایو می‌باشد. در واقع سرویس ابری داخلی سامسونگ به صورت مستمر از اطلاعات شما بکاپ می‌گیرد (مگر اینکه خودتان این قابلیت را غیرفعال‌کرده باشید) و شما به راحتی می‌توانید به این اطلاعات دسترسی داشته باشید.

برای انجام اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

1-وارد قسمت تنظیمات یا Settings شوید.

2-پس از آن گزینه  Accounts and Backup را انتخاب کنید.

3-روی Restore Data ضربه بزنید.

4-در این مرحله گوشی از شما می‌خواهد نسخه پشتیبان را  برای بازیابی انتخاب کنید.

5-روی آخرین نسخه بکاپ تهیه شده ضربه بزنید تا گوشی به طور خودکار تمام پیامک ‌های حذف شده را بازیابی کند.

این روش بی‌خطرترین راهکار برای بازیابی پیامک ‌های حذف شده است و حجم اطلاعاتی که قابل بازیابی نیستند بسیار کم است، زیرا همان‌ گونه که اشاره کردیم، سامسونگ به طور مستمر و در فواصل زمانی کم از اطلاعاتتان بکاپ می‌گیرد، ولی ممکن است گوشی خود را روی حالتی تنظیم کرده باشید که از داده‌ها و اطلاعات شما بکاپ نگیرد که در این صورت نسخه‌ی پشتیبان در دسترستان نیست. به طور کلی پیشنهاد می‌کنیم این قابلیت را در گوشی خود غیرفعال نکنید، زیرا که در مواقع این‌چنینی می‌تواند کاربرد زیادی برای شما داشته باشد.

  • استفاده از قابیلت Samsung Smart Switch

روش کاربردی و ایمن دیگری که می‌توانید برای بازیابی پیامک های حذف شده گوشی سامسونگ استفاده کنید، قابلیت “Samsung Smart Switch” می‌باشد. در واقع این ویژگی برای انتقال داده‌ها از یک گوشی سامسونگ به گوشی ساسونگ دیگرست که در اینجا هم می‌تواند به کار آید.

درصورتیکه یک فایل بک آپ روی گوشی دیگر و یا کامپیوتر خود داشته باشید، به راحتی می‌توانید تمام پیام‌ها را بازیابی کنید، کافیست روی گزینه‌ی Receive Data در اپلیکیشن کلیک کنید. در این مرحله از شما خواسته می‌شود که یک منبع برای بکاپ انتخاب کنید. ادامه‌ی این فرایند نیز پیچیدگی خاصی ندارد و کافیست دستورات روی صفحه‌ی آن را دنبال کنید تا پیام‌های شما بازگردانده شود.

روش های بازیابی پیامک های پاک شده در گوشی های اندروید و آیفون

حتما بخوانید: علت کار نکردن فیس آیدی چیست

بازیابی پیامک های حذف شده در گوشی آیفون

چنانچه از داد‌ها و اطلاعات گوشی خود نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید به راحتی می‌توانید از طریق iCloud آن‌ها را ریکاوریو یا بازیابی کنید.
همچنین یکی دیگر از روش‌های بازیابی پیامک های حذف شده گوشی آیفون iTunes می‌باشد. برای بازیابی پیامک های حذف شده خود کافیست گوشی آیفون خود را به کامپیوتر متصل کنید و فرآیند زیر را انجام دهید.

1-برنامه iTunes را اجرا کنید.
2-هنگامی که نماد دستگاه در iTunes نشان داده شد، روی آن کلیک کنید.
3-در قسمت Backups، روی Restore Backup کلیک کنید تا مرتبط‌ترین نسخه پشتیبان را انتخاب کنید و سپس Restore را انتخاب کنید.

بازیابی پیامک‌ های حذف شده در گوشی روت نشده

هرقدر زمان کمتری از پاک کردن پیامک‌ها گذشته باشد، شانس بیشتری برای بازیابی پیامک های حذف شده دارید. درصورتی که قصد بازیابی پیامک های حذف شده در گوشی خود را دارید و سیستم عامل گوشی شما اندروید است، و روت نشده است، بایستی مراحل زیر را دنبال کنید:

1- اطلاعات نوشتاری جدیدی را وارد گوشی خود نکنید. برای این کار باید برنامه‌های اجرایی را که در پس‌زمینه گوشی اندرویدی وجود دارند، غیرفعال کنید.

2-اتصال وای‌فای و دیتای گوشی را نیز قطع کنید. سپس سیم‌کارت را از گوشی خارج کنید تا سرویس‌دهی آن دچار اختلال شود.

3-در ادامه باید یک برنامه‌ی ریکاوری پیامک دانلود کنید. برای این کار، اپلیکیشنی را انتخاب کنید که با گوشی اندروید شما سازگاری داشته باشد. اکثر ابزارهای بازیابی پیامک در دستگاه اندروید، نیازمند دسترسی به روت هستند. یعنی درصورتیکه گوشی شما روت شده باشد به احتمال زیاد، نتیجه بهتری خواهد داشت.

در ادامه دو برنامه بازیابی پیامک های حذف شده را به شما معرفی می‌کنیم:

بازیابی پیامک های حذف شده‌ با برنامه DiskDigger

این اپلیکیشن در نسخه جدید خود نیازی به دسترسی به روت ندارد. در حال حاضر کاربران از این برنامه برای بازیابی اطلاعات و همچنین بازیابی پیامک‌های حذف شده استفاده می‌کنند.

روش های بازیابی پیامک های پاک شده در گوشی های اندروید و آیفون

حتما بخوانید: مزایا و معایب روت کردن گوشی چیست

بازیابی پیامک های حذف شده با Data Recovery Suite

این اپلیکیشن یک ابزار ریکاوری پیام محسوب می‌شود. البته استفاده از آن به‌طور کامل، رایگان نیست و این اپلیکیشن فقط می‌تواند حجمی معادل 1 گیگابایت از اطلاعات گوشی را به‌صورت رایگان بازیابی کند.

از آنجایی که معمولاً مشکل ما با همین 1 گیگابایت برطرف می‌شود، بنابراین می‌توانید با خیال آسوده از این برنامه برای بازیابی پیامک ‌های حذف شده استفاده کنید.

برای بازیابی پیامک های حذف شده در گوشی روت نشده مراحل زیر را دنبال کنید:

1-در اولین مرحله اپلیکیشن ریکاوری پیامک را روی گوشی خود نصب کنید.

2-سپس به قسمت تنظیمات یا Settings دستگاه بروید.

3-گزینۀ Developer Options را انتخاب کنید.

4- سپس USB debugging  را فعال کنید.

در برخی از گوشی‌های اندروید، گزینه‌ی Developer Options  موجود نیست. در چنین شرایطی به ترتیب زیر عمل کنید:

1-ابتدا به بخشAbout Phone بروید.

2-چندبار روی گزینه‌یBuild Numberبزنید تا پیغام You are a Developer روی نمایشگر گوشی شما نشان داده شود.

3-سپس مجدد وارد بخش تنظیمات شوید و گزینه‌ی  Developer Options را انتخاب کنید.

4-پس از فعال‌کردن USB debugging  از کابل USB استفاده کنید و گوشی موبایل خود را به کامپیوتر وصل کنید.

در این لحظه ابزار ریکاوری پیامک، گوشی موبایل شما را شناسایی می‌کند.

استفاده از برنامه‌های شخص ثالث

در شرایطی که امکان استفاده از راهکارهای ذکر شده را ندارید، می‌توانید با نصب اپلیکیشن D-Back نیز شانس خود را امتحان کنید.

1-برنامه D-Back را روی کامپیوتر خود اجرا و نصب کنید.

2-سپس گزینه Recover from iOS Device را انتخاب کنید.
3-گوشی آیفون را به کامپیوتر وصل کنید و به محض اینکه برنامه دستگاه را تشخیص داد روی Next ضربه بزنید.
4-در پنجره بعدی گزینه Message را انتخاب کرده و روی Scan کلیک کنید تا اسکن تلفن برای بازیابی پیام‌ها آغاز شود.

سخن پایانی

گرچه راهکارهایی برای بازیابی پیامک های حذف شده در گوشی های اندروید و آیفون وجود دارد، اما بازیابی اطلاعات حذف شده مانند پیامک‌های متنی متاسفانه کار ساده‌ای نیست، مخصوصا اگر زمان زیادی از پاک شدن آن‌ها گذشته باشد. با این حال امیدواریم با امتحان کردن روش‌های ذکر شده بتوانید اطلاعات ارزشمند خود را بازگردانید. بهترین و مطمئن ترین روش برای پیشگیری از حذف اطلاعات، پشتیبان گیری منظم است. درصورتی که یک نسخه پشتیبان کامل از گوشی اندروید ایجاد کنید، دیگر نگران از بین رفتن اطلاعاتتان نخواهید بود.

تعمیرات موبایل در امدادکاران

شما در هر نقطه از شهر تهران که هستید (شمال،جنوب،شرق،غرب) می‌توانید درخواست و مشکلات گوشی خود مانند بازیابی پیامک های حذف شده و غیره را در نمایندگی تعمیرات نرم افزاری موبایل در تهران ثبت کنید.

همچنین می‌توانید تعمیرات انواع برند‌های موبایل اعم از  آیفون ، هواویی، تعمیر گوشی سامسونگ و شیائومی و غیره را به تیم متخصص وحرفه‌ای امدادکاران بسپارید تا در کمترین زمان ممکن موبایل شما را تعمیر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *