دلایل disable شدن گوشی آیفون و راهکارهای حل این مشکل

5 دقیقه زمان مطالعه

در گوشی‌های اپل، علاوه بر تنظیم تاچ آیدی، باید یک رمز عبور هم برای آن در نظر بگیریم، تا در صورت کار نکردن بخش تاچ آیدی گوشی آیفون از آن رمز برای باز کردن گوشی استفاده کنیم. اگر 6 بار به صورت پشت سر هم رمز گوشی خود را نادرست وارد کنید، دیوایس گوشی اپل شما disable می شود. پس از disable شدن گوشی آیفون تنها راهکار برای بازکردن گوشی پاک کردن دیوایس گوشی اپل می‌باشد. در این مقاله از امدادکاران راهکارهایی پیشنهاد می‌کنیم که به وسیله‌ی آن‌ها می توانید دیوایس خود را پاک کنید تا اطلاعات مربوط به پسورد نیز حذف شود.

دلایل ایجاد مشکل iphone is disabled

  1. غیرفعال شدن گوشی به علت واردکردن پسورد نادرست بوسیله کاربر، معمولا به دلیل فراموش کردن پسورد
  2. غیر فعال شدن گوشی در جیب، گاهی اوقات به طور تصادفی وغیرعمدی هنگامی که دستتان در جیب است پسورد گوشی را با برخورد به صفحه نمایش وارد می‌کنید.
  3. غیر فعال شدن بوسیله افراد دیگر، ممکن است هر فردی به غیر از خودتان به هر دلیلی سعی کند که به گوشی شما دسترسی پیدا کند وپسورد گوشی آیفون شما را بر اساس احتمالات وارد کند و یا ممکن است دستگاه در دست کودکان قرار بگیرید و در هنگام بازی کردن این اتفاق بیفتد.

دلایل disable شدن گوشی آیفون و راهکارهای حل این مشکل

 

ضرورت رفع ارور iPhone is Disabled

همه کاربران برای اینکه دسترسی به اطلاعات گوشی خود را محدود کنند بر روی آن پسورد یا رمز می‌گذارند. اما کاربران ios ، به جز پسوردهای لمسی، باید یک رمز دیگر هم برای گوشی خود تنظیم کنند. باتوجه به تعداد دفعاتی که پسورد خود را اشتباه وارد می‌کنید، ممکن است یک دقیقه تا 60 دقیقه طول بکشد که دوباره بتوانید گوشی خود را باز کنید و از آن استفاده کنید. در چنین شرایطی، آیفون برای ایمنی بیشتر، حتی اجازه وارد کردن رمز صحیح را هم به کاربر نمی‌دهد.

بنابراین یا باید تا تمام شدن زمان مورد نیاز صبر کنید یا راهکارهای رفع ارور iPhone isDisabled  را امتحان کنید. روش‌هایی مانند ریکاوری مود، ذخیره کردن بک ‌آپ، و کمک از طریق iCloud، باعث رفع حالت قفل شدن در گوشی‌های اپل می‌شوند. توصیه می‌کنیم اگر خودتان مهارت کافی برای انجام این راهکارها را ندارید یا نگران از دست رفتن اطلاعاتتان هستید، حتما برای رفع این مشکل به یک متخصص تعمیر موبایل حرفه‌ای مراجعه کنید.

بررسی بازه‌های زمانی غیرفعال شدن آیفون

  • اگر 5بار به صورت متوالی رمز را اشتباه بزنید، آیفون به مدت 1 دقیقه غیرفعال می‌شود.
  • اگر 7بار به صورت متوالی رمز را اشتباه بزنید، آیفون به مدت 5 دقیقه غیرفعال می‌شود.
  • اگر 8بار به صورت متوالی رمز را اشتباه بزنید، آیفون به مدت 15 دقیقه غیرفعال می‌شود.
  • اگر 9بار به صورت متوالی رمز را اشتباه بزنید، آیفون به مدت 60 دقیقه غیرفعال می‌شود.
  • اگر 10بار به صورت متوالی رمز را اشتباه بزنید، آیفون به طور کلی غیرفعال می‌شود و باید گوشی را به برنامه آیتونز متصل کنید( اگر گزینه Erase Data فعال باشد، تمامی اطلاعات موجود در گوشی حذف می‌شوند)

دلایل disable شدن گوشی آیفون و راهکارهای حل این مشکل

حتما بخوانید: دلایل پایین آمدن کیفیت دوربین گوشی

روش اول : ریکاوری مود

اگر هرگز از گوشی آیفون خود بک آپ تهیه نکرده‌اید، باید از ریکاوری مود برای برگنداندن گوشی آیفون به تنظیمات کارخانه استفاده کنید. با استفاده از این راهکار تمام اطلاعات شما روی آیفون پاک خواهد شد.

گوشی آیفون خود را به وسیله‌ی یک کابل USB به کامپیوتری که قبلا با آن دستگاه را sync کرده‌اید وصل کنید، برای بدست آوردن راه حل مشکل iphone is disabled، باید iTunes  روی آن کامپیوتر نصب باشد. بنابراین دکمه پاور و دکمه هوم گوشی آیفون خود را همزمان فشار داده و نگه دارید. بعد از انجام اینکار یک بار گوشی خاموش می‌شود، و سپس لوگوی اپل را مشاهده می‌کنید.

دقت کنید که همچنان در این مرحله، باید دکمه‌های پاور و هوم را نگه دارید و در طی این فرایند آنها را رها نکنید، تا صفحه ریکاوری که لوگوی iTunes در آن قابل مشاهده است، دیده شود.

سپس همچنان که گوشی آیفون به کامپیوتر متصل است، به iTunes رفته و Restore iPhone  را لمس کنید. در این مرحله iTunes، آخرین نسخه عرضه‌شده از iOS برای گوشی شما را دانلود می‌کند و آن را روی گوشی شما نصب می‌کند و در مرحله آخر وارد صفحه راه‌اندازی iOS در دستگاه خود خواهید شد.

روش دوم: برطرف کردن مشکل disable شدن گوشی آیفون با  iTunes

هنگامیکه شما از قبل، دیوایس گوشی آیفون خود را با آیتونز همگام سازی کرده باشید، پس بدون ریکاوری گوشی خود می‌توانید با انجام مراحل زیر برای حذف پسورد و فعال شدن گوشی خود استفاده کنید.

1-در مرحله اول گوشی آیفون خود را به دستگاهی که قبلا با آن همگام سازی کرده اید، متصل کنید. سپس برنامه iTunes را اجرا کرده و کمی صبر کنید تا گوشی با این برنامه هماهنگ شود.

2-بعد از انجام این فرآیند، حتما یک فایل بکاپ بسازید.

3- پس از ساختن فایل بکاپ، بر روی تب Restire [your device] ضربه بزنید.

4-پس از انجام مراحل ذکرشده، تنظیمات اولیه گوشی آیفون به شما نشان داده می‌شود.

5-گزینه Restore from iTunes Backup را انتخاب کرده و آخرین نسخه پشتیبان گرفته شده را فراخوانی کنید.

اگر به یکی از علت‌های disable شدن گوشی آیفون، دیگر امکان استفاده از تلفن همراهتان وجود ندارد و از قبل آن را با iTunes همگام سازی نکرده‌اید، باید از روش زیر استفاده کنید:

1-ابتدا باید آیفون خود را به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کرده و برنامه iTunes را اجرا کنید.

2-هنگامیکه گوشی شما به دستگاه وصل شد، سریعا آن را ریستارت کنید.

3-پس از ریستارت کردن، تب Restore را انتخاب کنید. سپس تا تمام شدن فرایند ریستور گوشی آیفون صبر کنید.

4-در این شرایط می‌توانید تنظیمات اولیه دیوایس خود را انجام دهید.

گاهی اوقات ممکن است گوشی آیفون شما به آسانی به آیتونز متصل نشود و شما با استفاده از این روش هم، نتوانید مشکل disable شدن گوشی آیفون خود را بر طرف کنید. در چنین شرایطی، می‌توانید به یک مرکز تعمیرات موبایل معتبر مراجعه کرده و از کارشناسان بخواهید تا به شما برای رفع این مشکل کمک کنند.

دلایل disable شدن گوشی آیفون و راهکارهای حل این مشکل

حتما بخوانید: دلایل پریدن آنتن گوشی و راهکارهای رفع آن

روش سوم: برطرف کردن disableشدن گوشی آیفون با استفاده از iCloud

برای حل مشکل iPhone is Disabled، از روش آسان تری نیز می‌توانیم استفاده کنیم. اگر با فعالسازی Find my iphone، روی کامپیوتر شما فعال شده باشد و گوشی نیز به یک شبکه اینترنت مانند اینترنت موبایل یا  Wi-Fiمتصل باشد، می‌توانید از طریق Find my iPhone، رفع حالت disabled در گوشی‌های آیفون را انجام دهید. بنابراین، صفحه Find my iphone را در سیستم خود باز کنید.

سپس به وسیله اپل آیدی خود که Find my iphone را در گوشی خود فعال کرده‌اید، به سایت مورد نظر وارد شوید. حالا از منوی،All Devices ، در سایت Find my iPhone، گوشی خود را انتخاب کنید. سپس گزینه Erase را انتخاب کرده تا تمام اطلاعات گوشی آیفون پاک ‌شود و با یک بار ریاستارت کردن گوشی، آیفون از ابتدا راه‌اندازی می‌شود. حالا می توانید با ضربه زدن روی گزینه Setup as new Device ، آیفون را به تنظیمات کارخانه برگردانید. اگر هم قبلا از آيفون، بک‌آپ گرفته اید، با گزینه Restore from Backup ، گوشی آیفون خود را به حالت قبل برگردانید.

نکات مهم درباره خارج کردن آیفون از حالت disabled

برای خارج کردن آیفون از حالت disabled به این نکته توجه کنید که درصورتی که از همگام‌سازی با iTunes استفاده کنید، منجر به ریست شدن گوشی آیفون و بعد از آن restore  شدن آن می‌شود. با این روش تمامی اطلاعاتی که قبل از این ذخیره شده است، مانند اطلاعات مخاطبان، اطلاعات برنامه‌ها و غیره بعد از ریست کردن گوشی، پاک خواهند شد.

مگر آنکه از اطلاعات ذخیره شده، یک نسخه پشتیبان تهیه کرده باشید و بعد از همگام‌سازی، آنها را بازگردانی کنید. در بخش‌های آتی دو روش جهت خارج کردن آیفون از حالت disabled آموزش داده می شود.

این دو روش به ترتیب برای دو وضعیت در نظر گرفته شده است:

1-خارج کردن گوشی آیفون از disabled در حالتی است که تابحال، آیفون را با iTunes  همگام نکرده باشید

2-خارج کردن از حالت disabled در زمانی است که گوشی آیفون شما با iTunes  همگام یاSync  شده است.‌

تعمیرات موبایل در امدادکاران

شما در هر نقطه از شهر تهران که هستید (شمال،جنوب،شرق،غرب) می‌توانید در خواست خود را برای تعمیرات نرم افزاری موبایل خود اعم از disable شدن گوشی آیفون و غیره در تهران ثبت کنید.

همچنین می‌توانید تعمیرات انواع برند‌های موبایل اعم از تعمیر گوشی سامسونگ، هواوی،  شیائومی، آیفون، و… را به تیم متخصص وحرفه‌ای امدادکاران بسپارید تا در کمترین زمان ممکن موبایل شما را تعمیر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *