دلایل هنگ کردن گوشی هواوی و راهکارهای رفع آن

5 دقیقه زمان مطالعه

هنگ کردن گوشی هواوی و گاهی از کار افتادن آن یکی از دغدغه‌هایی است که کاربران این نوع گوشی‌ها با آن دست و پنجه نرم می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنند.

شما در هر نقطه از شهر تهران که هستید (شمال، جنوب، شرق، غرب) می‌توانید در‌خواست خود را برای تعمیرگوشی هواوی خود در تهران ثبت کنید.

همچنین می‌توانید تعمیرات انواع برند‌های موبایل اعم از تعمیر گوشی آیفون، سامسونگ، هووایی، شیائومی و… را به تیم متخصص وحرفه‌ای نمایندگی امدادکاران بسپارید تا در کمترین زمان ممکن تعمیرات موبایل شما را انجام دهند.

مقدمه‌ای ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌درباره گوشی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های هواوی ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

متاسفانه گاهی اوقات کاربران در بعضی از مدل ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌های گوشی برند هواوی شاهد هنگ کردن گوشی حین استفاده هستند.

گوشی Huawei‌ یک برند چینی است، که در ایران بسیار مورد استقبال کاربران زیادی قرار گرفته است. دو دلیل اصلی افزایش فروش این محصول در بازار ایران را می‌توان قیمت مناسب و کیفیت دوربین آن دانست.

در این مقاله قصد داریم تا به دلایل هنگ کردن گوشی‌ هواوی و راهکارهای رفع آن و همچنین راه‌های جلوگیری از بروز این مشکل بپردازیم.

دلایل هنگ کردن گوشی هواوی

 1. خراب شدن یا ویروسی شدن کارت حافظه در اثر اتصال به دستگاه‌های مختلف و یا دانلود فایل‌های ویروسی
 2. آسیب دیدن رم و حافظه داخلی و پر شدن حافظه
 3. روشن بودن مداوم اینترنت و کار کردن با شبکه‌های اینترنتی مختلف به صورت پیوسته
 4. فشار بیش ازحد به رم گوشی
 5. استفاده همزمان از چند برنامه سنگین بر روی گوشی، که این مسئله سبب کار کردن رم گوشی شما با حداکثر توان و ظرفیت خود می‌شود که در این صورت حافظه گوشی شما نمی‌تواند نیاز شما را برطرف سازد.
 6. نصب کردن اپلیکیشن‌های آلوده و ویروسی

راه حل های‌ برطرف کردن مشکل هنگ کردن گوشی هواوی

پس از آشنایی با علل و عوامل هنگ کردن گوشی هواوی، در این قسمت می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خواهیم راهکارهایی را برای کاربران این نوع گوشی ها ارائه دهیم، تا با کمک این راهکارها اقدامات لازم را جهت برطرف کردن مشکل گوشی خود انجام دهند.

راهکار ها به شرح زیر می باشد:

 1. گوشی هواوی خود را ریاستارت یا راه اندازی مجدد کنید.
 2. گوشی خود را به ورژن‌های جدید به‌روزرسانی کنید.
 3. برنامه‌های گوشی را ازحافظه داخلی گوشی به SD کارت یا همان رم گوشی خود انتقال دهید.
 4. برنامه‌های پیش فرض اندروید را غیرفعال و حذف کنید.
 5. هنگامی که دمای گوشی بالاست و در واقع گوشی گرم است از آن استفاده نکنید.
 6. هنگامی که از برنامه‌ای استفاده نمی‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌کنید به درستی و کامل آن را ببندید.
 7. انیمیشن‌ها را بر روی Lock Screen و زمینه گوشی غیرفعال کنید.
 8. از یک آنتی ویروس قوی وکاربردی برای گوشی هواوی خود استفاده کنید تا ویروس‌های مختلفی که منجر به ایجاد این مشکل شده است را از بین ببرد.
 9. حذف کردن برنامه‌های غیر ضروری و مضر، که به گوشی شما تا حد زیادی آسیب می‌رسانند و سبب هنگ کردن گوشی هواوی شما می‌گردند.
 10. بوت کردن گوشی، که در این حالت ابتدا ولوم پایین و دکمه پاور را به طورهمزمان به مدت ۱۰ ثانیه فشار دهید، زمانی که لوگوی هواوی نمایان شد، می‌توان دستگاه را بوت کرده و مشکل هنگ کردن گوشی هواوی نیز برطرف می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌شود.

دلایل هنگ کردن گوشی هواوی و راهکارهای رفع آن

حتما بخوانیدچگونه از داغی گوشی خود جلوگیری کنیم

با توجه به راهکارهایی که در اینجا می‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بینید، می توانید بدون مراجعه به تعمیرگاه موبایل، مشکل هنگ کردن گوشی هواوی خود را در کسری از ثانیه برطرف کنید، و نگران آسیب دیدن گوشی خود نباشید.

با وجود راهکار‌های ذکر شده ،گاهی اوقات مشکل هنگ کردن گوشی هواوی به نحوی نیست که بتوان بوسیله‌ی آن راهکارها و بدون بهره بردن از دانش به خصوصی و یا پرداخت هزینه‌ای آن را برطرف کرد.

اگر مشکل ایجاد شده برطرف نشود، ممکن است تبعات جبران ناپذیری برای گوشی شما ایجاد کند و حتی با انجام دادن اقداماتی که ذکر شد، نمیتوان برای آن چاره اندیشی کرد و گوشی خاموش میشود و از کار می‌‌‌‌‌‌‌‌افتد.

در این گونه موارد بهترین کار مراجعه به مراکز تعمیرات گوشی هواوی در سطح شهر و نیز شرکت‌های معتبر و مجاز هواوی برای تعمیرات این قبیل از گوشی هاست.

شرکت امدادکاران، در دل خود افرادی متخصص وحرفه‌ای جای داده است تا با علم و دانش به روز خود نسبت به برطرف کردن هر گونه تعمیرات و به ویژه تعمیرات مخصوص به هنگ کردن گوشی هواوی شما در اختیارتان قرار دهد.

دلایل هنگ کردن گوشی هواوی و راهکارهای رفع آن

حتما بخوانیدمهم ترین مشکلات گوشی شیائومی

راهکارهای کلیدی دیگر برای جلوگیری از هنگ کردن گوشی هواوی

در اینجا با در نظر گرفتن اهمیت استفاده و بهره‌مندی از تلفن همراه، راهکارهای دیگری را ذکر می‌کنیم که کاربران این نوع گوشی‌ها با استفاده از این راهکارها می‌توانند مشکل هنگ کردن گوشی خود را برطرف کنند.

استفاده از گوشی‌های با کیفیت

بهترین راهکار برای جلوگیری از هنگ کردن گوشی های هواوی، استفاده و بهره گرفتن از گوشی های با کیفیت و استاندارد است.

حدالامکان از خرید گوشی های ارزان و بی کیفیت خودداری کنید. دلیل این موضوع این است که رم و حافظه گوشی های ارزان اصولا بسیار پایین و ضعیف می باشد و هنگامی که نرم افزارها و بازی های مختلف که حجم بالایی دارند را در این نوع از گوشی ها نصب نمایید، باعث کند شدن سرعت گوشی می شود.

در صورت خرید این قبیل گوشی های ارزان قیمت موجود در بازار، می بایست از نصب و راه اندازی انواع برنامه ها و بازی های مختلف بر روی گوشی خودداری کنید. برنامه های پرطرفدار شبکه های پیام رسان اجتماعی در نسخه های جدید خود پرحجم تر و سنگین تر روانه بازار شده اند که در صورت نصب و راه اندازی آن ها بر روی گوشی هواوی خود و استفاده پیوسته و مداوم از آنها، در نهایت موجب هنگ کردن گوشی هواوی شما می‌شود.

کم حجم نگه داشتن حافظه‌ی رم گوشی

نکته ی قابل توجهی که به تمامی دارندگان گوشی توصیه می‌شود و رعایت آن لازم و ضروری می باشد، این است که همیشه درنظر داشته باشید که میزان حافظه رم موبایل شما حداقل ۴۰ درصد خالی نگه داشته شود و حتما در نگه داشتن این مقدار از حافظه گوشی خود، نهایت برنامه ریزی و دقت را داشته باشید تا هیچ گاه از این حد بالاتر نرود چرا که اگر از این حد عبور کند در نهایت باعث پر شدن حافظه گوشی می شود و بر عملکرد آن تأثیر منفی می‌‌گذارد وباعث هنگ کردن گوشی هواوی شما میگردد.

ذخیره کردن اطلاعات در مموری کارت

همیشه از خالی بودن حافظه داخلی موبایل خود اطمینان حاصل کنید. در صورتی که گوشی هواوی شما علاوه بر رم دارای حافظه داخلی هم ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌باشد توصیه می‌‌‌‌‌شود که بیشتر اطلاعات گوشی خود را برای پیشگیری از هنگ کردن دستگاه و مشکلات و مسائل دیگر به مموری کارت منتقل کرده و بیشتر اطلاعات خود را در مموری کارت ذخیره کنید.

بستن برنامه‌های فعال در پس زمینه‌ی گوشی

همیشه برای جلوگیری ازهنگ کردن گوشی هواوی خود می بایست برنامه های فعال در پس زمینه ی گوشی را ببندید. چرا که اکثر برنامه های موجود در گوشی های موبایل به گونه ای تنظیم شده اند که در صورت خارج شدن از برنامه، به طور کامل بسته نمی شوند و در پس زمینه سیستم عامل شما به صورت نیمه فعال باقی می‌‌‌‌‌‌‌مانند، پس باید به این نکته نیز توجه کرد که نبستن کامل این برنامه ها سبب کند شدن موبایل شما می‌شود، بنابراین حتما نسبت به بستن برنامه های غیرقابل استفاده اقدام کنید تا هم ازسالم ماندن گوشی خود و حفظ کیفیت آن اطمینان حاصل کنید وهم اینکه در طولانی مدت باعث هنگ کردن گوشی هواوی شما نشود.

ریست فکتوری کردن گوشی

اگر با اعمال روش‌های ذکر شده، همچنان مشکل هنگ کردن گوشی هواوی پابرجا بود، می‌توانید گوشی خود را ریست فکتوری یا همان برگشت به تنظیمات کارخانه کنید که حتما قبل از این کار باید از تمامی برنامه‌ها و اطلاعات خود بک آپ بگیرید.

نکته: با تنظیمات کارخانه تمامی اطلاعات روی حافظه داخلی گوشی شما کاملا پاک می‌شوند، بنابراین قبل از ریست فکتوری می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود را روی رم گوشی یا لپ تاپ انتقال داده و حافظه داخلی را کاملا خالی کنید.

بیشترین دلیل هنگ کردن گوشی‌های هواوی، استفاده از همین برنامه‌های سنگین و مضر است که با برگشت به تنظیمات کارخانه تمامی این برنامه‌های مضر از روی گوشی شما پاک می‌شود و سرعت گوشی به حالت اولیه بر میگردد.

دلایل هنگ کردن گوشی هواوی و راهکارهای رفع آن

حتما بخوانید: آموزش نحوه بک‌ آپ گرفتن از اطلاعات در گوشی‌های اندرویدی

هنگ کردن گوشی‌های هواوی معمولا به دلیل مشکلات نرم‌افزاری است، که تعمیرکاران حرفه‌ای و زبده‌ی ما در واحد تعمیرات نرم افزاری موبایل امدادکاران قادر به تعمیر آن هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *