دلایل کار نکردن اپ استور

5 دقیقه زمان مطالعه

اگردر گوشی اپل خود، با مشکل کار نکردن اپ استور (App Store) رو به رو هستید، ما در این مقاله از امدادکاران به بررسی راه حل‌های رفع این مشکل خواهیم پرداخت.

بسیاری از کاربران گوشی‌های آیفون نسبت به عمل نکردن اپ استور، گلایه‌هایی را بیان می‌کنند. اغلب بروز چنین مشکلاتی می‌تواند جزئی و البته عادی باشد، اما موارد زیادی توسط کاربران مطرح شده که موجب افزایش حساسیت آن‌ها شده است.

اپ استور چیست ؟

برنامه اپ استور به عنوان تنها فروشگاه دانلود و خرید اپلیکیشن‌های iOS  اپل شناخته می‌شود که کارآیی بسیار زیادی دارد. برخی مواقع ممکن است امکان دسترسی به این اپلیکیشن وجود نداشته باشد و یا بعد از بازکردن آن، برنامه اپ استور کرش شده و از این برنامه خارج شوید. بعضی مواقع نیز ممکن است وارد اپ استور شوید اما اجازه‌ی دانلود و نصب اپلیکیشن‌ها به شما داده نشود. معمولا در این شرایط مطمئن هستید که ایراد گوشی شما سخت افزاری نیست، چون مابقی اپلیکیشن‌های دیگر روی گوشی آیفون به درستی کار می‌کنند، بنابراین ایراد اصلی از جای دیگری است. در این مقاله توضیح خواهیم داد که به چه علت اپ استور آیفون کار نمی‌کند و با چه روش‌هایی مشکل آن را حل کنیم، تا دوباره با این مشکل بر روی دستگاه آیفون، آیپد یا iPod خود مواجه نشویم. از آنجایی که سیستم عامل همه‌ی دستگاه‌های اپل iOS هستند بنابراین فرایند فیکس کردن مشکل اپ استور بر روی همه‌ی دستگاه‌ها مشابه است. در این مقاله به بررسی مشکل کارنکردن اپ استور در گوشی‌های آیفون می‌پردازیم که برای همه‌ی گوشی‌های اپل نیز قابل اجرا می‌باشد.

English دلایل کار نکردن اپ استور

حتما بخوانید: دلایل از کار افتادن حسگر اثر انگشت چیست؟

1-برنامه اپ استور گوشی آیفون خود را ببندید و دوباره آن را باز کنید.

بعضی مواقع اشکالات کوچک در اپ استور می‌تواند موجب اشکال از وصل شدن آن به اینترنت شود و هنگامی که این اتفاق بیفتد، اپ استور شما معمولا اجرا نخواهد شد. اولین راهکاری که به شما توصیه می‌کنیم این است که اپ استور را ببندید و آن را مجدد باز کنید. برای بستن اپلیکیشن اپ استور، دکمه‌ی Home را دو بار فشار دهید تا تمامی اپلیکیشن‌های در حال اجرا (باز شده) نشان داده شوند. سپس اپ استور را از این قسمت پیدا کنید و آن را ببندید.

بعد از بستن اپ استور، سعی کنید دوباره آن را باز کنید. اگر پس از باز کردن این برنامه اجرا شد، مشکل شما حل شده است درغیر اینصورت مرحله ی بعد را دنبال کنید.
توصیه می‌کنیم همه‌ی اپلیکیشن‌های باز شده روی گوشی را هر یک یا دو روز بطور کامل ببندید. علاوه بر موضوعی که در بالا اشاره شد، انجام این کار باعث می‌شود طول عمر باتری گوشی شما بیشتر شود.

2-اتصال اینترنت گوشی موبایل خود را بررسی کنید.

هنگامیکه اپ استور لود نمی‌شود، توصیه می‌کنیم اتصال اینترنت گوشی آیفون خود را بررسی کنید. حتی اگر مابقی اپلیکیشن‌های گوشی شما با اینترنت کار می‌کند، باز هم این پروسه را انجام دهید. چون اپ استور از تکنولوژی متفاوتی نسبت به وب سایت‌ها و برنامه‌های دیگر استفاده می‌کند.

هنگامیکه با گوشی به وای فای متصل هستید، آن را خاموش روشن کنید و دوباره اپ استور را باز کنید.

هنگامیکه وای فای خود را خاموش می‌کنید، گوشی آیفون شما به کانکشن داده‌ی آن سوئیچ خواهد کرد، که با توجه به اپراتور همراه و کیفیت سیگنال آن بصورت LTE ، G4 و G3 خواهد بود.

اگر با وای فای متصل نشدید، پیشنهاد می‌کنیم یک شبکه‌ی وای فای امن و مطمئن را جستجو کنید و به آن متصل شوید، سپس اپ استور را مجدد باز کنید.

همچنین برای روشن خاموش کردن وای فای، وارد تنظیمات گوشی شوید و سوئیچ wifi را فعال و غیرفعال کنید.

3-داده‌های Cache اپ استور را پاک کنید.

بسیاری از کاربران از این موضوع اطلاعی ندارند، ولی پاک کردن Cache اپ استور می تواند تمامی مشکلات مرتبط به آن را برطرف کند.

برای پاک کردن Cache اپ استور، روی هر آیکون موجود در پایین صفحه‌ی اپ استور ده بار ضربه بزنید (کلیک کنید).
برای اینکه اینکار سریع‌تر انجام شود، می‌توانید ده مرتبه روی آیکون Today ضربه بزنید، تا Cache اپ استور پاک شود. اپ استور مجددا اجرا نخواهد شد،

بنابراین بعد از پاک کردن Cache آن، دوباره آن را ببندید و مجدد باز کنید.

4-گوشی آیفون خود را restart کنید.

برای برطرف کردن مشکل کار نکردن اپ استور، گوشی آیفون را راه‌اندازی مجدد( restart ) کنید. این روش می‌تواند اکثر مشکلات آیفون را برطرف کند. آیفون خود را ریستارت کنید و سپس سعی کنید برنامه را از اپ استور دانلود کنید.

دلایل کار نکردن اپ استور

حتما بخوانید: دلایل ضعیف شدن صدای اسپیکر گوشی چیست؟

5-iOS را بروزرسانی کنید.

معمولا بروزرسانی‌های سیستم عامل اپل، اینگونه باگ‌ها را برطرف می‌کند. برخی از کاربران از این شکایت داشتند که چرا نمیتونم از اپ استور دانلود کنم ؟ در واقع، برنامه‌ها در iOS 11ممکن است برای خیلی از کاربران دانلود نشوند و پیام «iPhone can not download apps» بصورت مکرراً نشان داده شود. بنابراین، از به روز بودن نسخه سیستم عامل گوشی خود مطمئن شوید.

 برای آپدیت کردن iOS  مراحل زیر را طی کنید:

 1. Wi-Fi را در گوشی آیفون خود روشن کنید.
 2. روی گزینه‌های Settings > General > Software Update ضربه بزنید.
 3. Download and Install را انتخاب کنید.
 4. برای بروزرسانی خودکار مسیر Settings > General > Software Update > Automatic Updates را بروید.

6-دانلود برنامه را متوقف کنید و مجدداً آن را راه‌اندازی کنید.

اگر  iphone6s یا مدل‌های جدیدتر این برند را دارید، می‌توانید این روش را امتحان کنید:

 1. برنامه را از صفحه اصلی انتخاب کنید.
 2. سه گزینه به شما نشان داده می‌شود: Resume Download، Pause Download یا Cancel Download
 • اگر دانلود برنامه متوقف شده بود، روی Resume Download ضربه بزنید.
 • اگر دانلود برنامه‌گیر کرده است، روی Pause Download ضربه بزنید، سپس دوباره برنامه را فشار دهید و روی Resume Download ضربه بزنید.

7-از سیستم خارج شوید و مجدد به App Store وارد شوید.

برای رفع مشکل کار نکردن اپ استور، یک بار از آن خارج و مجدد وارد شوید. مراحل خارج شدن از اپ استور به ترتیب زیر می‌باشد:

 1. به Settings > iTunes & App Store وارد شوید.
 2. روی اپل ایدی (Apple ID) ضربه بزنید.
 3. در پنجره باز شده، Sign Outرا انتخاب کنید.
 4. دوباره روی گزینهApple ID ضربه زده و با Apple ID خود وارد شوید.
 5. اکنون تلاش کنید برنامه مد نظرخود را در اپ استور دانلود کنید.

دلایل کار نکردن اپ استور

حتما بخوانید: دلایل disable شدن گوشی آیفون و راهکارهای حل این مشکل

8-اپلیکیشن‌های مشکل ساز را از گوشی حذف کنید.

اپلیکیشن‌هایی که از منابع غیرقابل اعتمادی مانند App store استفاده می‌شوند، می‌توانند در عملکرد مک شما اختلال ایجاد کنند. تنها حذف نصب آن برنامه‌ها، ممکن است چاره ساز نباشد، زیرا مواقعی وجود دارد که برنامه‌های سرسخت تاثیراتی از خود به جای می‌گذارند که تقریباً حذف نصب آنها را غیرممکن می‌کند و باقی‌مانده‌ها همچنان به Mac شما آسیب می‌رسانند. برای کامل حذف شدن چنین برنامه‌هایی، می‌توانید از یک برنامه حذف نصب شخص ثالث مانند Advanced Uninstall Manager استفاده کنید.

9-گوشی آیفون خود را ریبوت کنید.

گاهی اوقات ایرادات موجود در اپ استور و یکی از دلایل کار نکردن اپ استورمی‌تواند به دلیل وجود خطاهایی در سیستم عامل یا فریمور باشد. این موضوع را مدنظر قرار دهید که گوشی از مجموعه برنامه‌ها و خدمات متصل به هم تشکیل شده است. وجود ایراد و خطا در یک برنامه یا یک بخش از سیستم می‌تواند روی مابقی برنامه‌ها، تاثیر منفی داشته باشد. برای این که اطمینان حاصل کنید که خطای سیستمی موجب از کار افتادن اپ استور نشده است، باید گوشی آیفون خود را سافت ریست یا ریبوت کنید.

برای انجام این کار، به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید:

 1. دکمه مربوط به کم کردن حجم صدا را فشار داده و نگه دارید تا منوی موردنظر به شما نشان داده شود.
 2. اسلایدر را بکشید تا گوشی آیفون شما کاملا خاموش شود.
 3. بعد از گذشت 30 ثانیه، مجددا دکمه کم کردن حجم صدا را فشار دهید تا گوشی روشن شود.

اگر گوشی شما آیفون 8، آیفون 8 پلاس یا مدل‌های قدیمی‌تر می‌باشد، نیز مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. دکمه کناری گوشی را فشار دهید تا منوی مربوط به خاموش کردن گوشی نشان داده شود.
 2. اسلایدر را بکشید تا گوشی به طور کامل خاموش شود.
 3. پس از گذشت 30 ثانیه، مجددا دکمه موردنظر را فشار دهید تا گوشی آیفون روشن شود.

صبر کنید تا گوشی آیفون شما مجددا راه‌اندازی شود و بعد از تمام شدن کار، اپ استور را برای بررسی رفع یا عدم رفع مشکل، باز کنید

10-محدودیت‌های اپ استور گوشی خود را غیرفعال کنید.

یکی دیگر از دلایل کار نکردن اپ استور، ایجاد محدودیت در گوشی آیفون می‌باشد. هنگامیکه محدودیت‌هایی را در گوشی خود اجرا می‌کنید، اپ استور و خدمات مربوط به آن، محدود می‌شوند و دیگر نمی‌تواند عملکرد خوبی داشته باشند. ابتدا محدودیت‌ها را برداشته و یک بار دیگر وضعیت عملکرد اپ استور را مورد بررسی قرار دهید.

برای مدیریت یا پیکربندی این ویژگی، وارد منوی تنظیمات شوید، سپس از بخش General، گزینه  Restrictions را انتخاب کنید. پس از آن که تغییرات ذکر شده را انجام دادید، گوشی آیفون را مجددا راه‌اندازی کنید و وضعیت عملکرد اپ استور را مورد بررسی قرار دهید.

تعمیرات موبایل در امدادکاران

شما در هر نقطه از شهر تهران که هستید (شمال،جنوب،شرق،غرب) می‌توانید در خواست خود را برای تعمیرات نرم افزاری موبایل، مانند کار نکردن اپ استور در تهران ثبت کنید.

همچنین می‌توانید تعمیرات انواع برند‌های موبایل اعم از آیفون، شیائومی و هواویی و همچنین تعمیر گوشی سامسونگ و غیره را به تیم متخصص وحرفه‌ای امدادکاران بسپارید تا در کمترین زمان ممکن موبایل شما را تعمیر کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *