۵ علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

5 دقیقه زمان مطالعه

امروزه یخچال های جدید و پیشرفته دارای یک صفحه نمایشگر یا دیسپلی هستند که شما می توانید اطلاعاتی مانند دما و تنظیمات فریزر را روی آن مشاهده کنید. این قطعه کارایی خوبی دارد اما به دلیل برقی بودن از حساسیت بالایی برخوردار است. در صورتی که با مشکل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال روبرو شده اید، اصلا نگران نباشید چون در این مقاله از واحد تعمیرات یخچال امدادکاران راهکار رفع این مشکل را بررسی خواهیم کرد.

چرا صفحه نمایش یخچال خاموش می‌شود؟

یکی از مشکلات اصلی یخچال های مدرن، خاموش شدن صفحه نمایش آن است. دلیل اصلی خاموش شدن صفحه نمایش یخچال، خرابی سیستم برق صفحه نمایش یا سوختن آن است. خوشبختانه یخچال های امروزی دارای صفحه نمایشی هستند که باگ ها و خطاهای رخ داده در یخچال را به شما نشان می‌دهد و می‌توانید شروع به کار برای رفع آنها کنید. اما اگر صفحه نمایش سوسو بزند و خطوط افقی روی آن ظاهر شود. بدانید که در داخل یخچال خطایی رخ داده است.

دلیل چشمک زدن چراغ نمایشگر یخچال

اگر می خواهید دلایل چشمک زدن صفحه نمایش یخچال را بدانید، با ما همراه باشید. باید بدانید که تمامی این موارد در دفترچه راهنمای یخچال ذکر شده است. از جمله دمای یخچال باعث چشمک زدن صفحه نمایش می‌شود. هنگامی که دمای یخچال به سرعت بالا می‌رود، صفحه نمایش یخچال شروع به چشمک زدن می کند، اما به محض اینکه دما به حالت عادی برسد، چراغ چشمک زن خاموش می‌شود. در صورت ریست کردن یخچال تا زمانی که دمای یخچال به حالت عادی برسد، چراغ نمایشگر یخچال چشمک می‌زند. هنگامی که فریزر ایراد یا مشکلی دارد، چراغ چشمک می‌زند.

۵ علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

بهتر است با قطعات یخچال بیشتر آشنا شویم

برد الکترونیکی یخچال به دلیل کنترل اجزای اصلی یخچال مانند کمپرسور و فن یخچال به مغز دستگاه معروف است. باید بگوییم که اگر برد الکترونیکی به درستی کار نکند، یخچال خنک نمی‌شود، بنابراین سایر قسمت ها نیز دچار اختلال می‌شوند و به خوبی کار نمی‌ کنند. در نتیجه نمایشگر یخچال از کار می افتد.

آیا ممکن است خراب شدن صفحه نمایش باعث از کار افتادن دکمه های صفحه یخچال شود؟

قطعا اگر صفحه یخچال آسیب ببیند دکمه های یخچال نیز از کار می افتند و نمی‌توانید تنظیمات یخچال را از طریق صفحه نمایش انجام دهید. در بسیاری از موارد برخورد اجسام سنگین به صفحه نمایش، ورود آب به صفحه نمایش، فشار بیش از حد دست، استفاده طولانی مدت و غیره  از جمله عواملی هستند که باعث خرابی صفحه نمایش یخچال می‌شوند. در چنین شرایطی بهتر است ابتدا علت خرابی صفحه نمایش را بررسی کنید. اگر صفحه یخچال آسیب دیده است، بهتر است با تعویض یا تعمیر، مشکل کار نکردن دکمه های صفحه یخچال را برطرف کنید.

۵ علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

حتما بخوانید: تفاوت بین یخچال نفراست و دیفراست چیست؟

۵ علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

اگر در متنی کوتاه و مفید به علت خاموش شدن صفحه یخچال بپردازیم، می توان گفت که دلایل اصلی خاموش شدن صفحه یخچال به شرح زیر است:

1- قطع شدن برق یخچال فریزر‌

وقتی متوجه شدید که نمایشگر یخچال شما آسیب دیده، خاموش شده و دیگر کار نمی‌کند، اولین چیزی که باید شک کنید و بررسی کنید جریان الکتریکی است. برق کل واحد، ساختمان یا منطقه اگر مشکل داشته باشد و قطع شود و یا مانعی برای اتصال یخچال به برق وجود داشته باشد.

برای اینکه بفهمید دلیل خاموش بودن صفحه یخچال شما مشکل برقی است یا خیر، ابتدا پریز را کاملا چک کنید تا مطمئن شوید مشکلی وجود ندارد. سپس نگاهی به محافظ بیندازید تا مطمئن شوید تمام دستگاه های متصل به آن برق دارند یا خیر سپس دوشاخه ها و پریزها بررسی می‌شوند تا مشخص شود مشکل از کجاست.

2- متعادل نبودن دمای یخچال

نکته جالب در مورد صفحه نمایش  یخچال پیشرفته و جدید این است که یک گوشه هوشمند اضافه شده است تا به کاربر هشدار دهد که این گوشه ممکن است یکی از دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال باشد.

به عنوان مثال، اگر به دلایلی دمای داخل یخچال متعادل نباشد یا یخچال شروع به گرم شدن کند به حدی که باعث فاسد شدن و آب شدن مواد غذایی باشد، یخچال به شما هشدار می دهد و شما را از این مشکل نجات می دهد. ارائه برخی خدمات به اصطلاح یکی از رایج‌ترین راه‌ها برای دادن این نوع هشدار، زمانی است که صفحه یخچال فریزر شکسته و جدا شده است.

3- خراب بودن سنسور یخ ساز یخچال فریزر

سنسور یخ ساز یخچال یکی از قطعات مهم این دستگاه است. گاهی اوقات این سنسور به دلایل مختلفی از جمله مسدود شدن خط آب به سنسور، قطعات آسیب دیده یا مشکلات ترموستات، گرفتگی فیلتر، یخ زدگی لوله های آب و غیره دچار اختلال می شود و آسیب می‌بیند.

هنگامی که این اتفاق می افتد، طبق معمول، یخچال شما سعی می‌کند توجه شما را به این مشکل جلب کند تا راه حلی برای این مشکل بیابد. با در نظر گرفتن این موضوع، این نیز یکی از دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال است.

۵ علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال

حتما بخوانید: نحوه تراز کردن یخچال چگونه است؟

4- مشکل داشتن برد یخچال

برد یخچال و فریزر به عنوان مغز تفکر این دستگاه، همان نمایشگری است که در قسمت جلویی یخچال شما نصب می‌شود و بسته به مدل یخچال می‌توانید دمای داخل یخچال خود را کم و زیاد کنید و یا در برخی موارد. مدل های مدرن تر، بدون باز کردن درب ببینید چه غذاها و اقلامی در یخچال شما وجود دارد.

با توجه به اینکه دلیل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال می‌تواند مستقیم و غیرمستقیم باشد، کاملاً منطقی است که احتمال آسیب دیدن خود صفحه یخچال و همچنین سایر عوامل غیرمستقیم را در نظر بگیریم.

5- خراب شدن ترموستات دستگاه

احتمالاً قبلاً با این قطعه آشنا هستید. استفاده از ترموستات در هر وسیله ای برای محاسبه گرمای موتور دستگاه است و در صورت داغ شدن بیش از حد دستگاه ترموستات قدرت خاموش شدن موتور دستگاه را دارد. اگر ترموستات مشکل داشته باشد طبیعتا دستورات ارسالی این قطعه به برد مدار و موتور نیز اشتباه خواهد بود و می‌تواند در عملکرد روزانه یخچال شما مشکل ایجاد کند.

در پایان

مقاله ما در مورد دلیل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال در اینجا به پایان می رسد. امیدواریم مطالب این پست برای شما مفید بوده باشد و از آن استفاده کافی را برده باشید. مطمئن شوید که با نظرات خود کار ما را تشویق می کنید. از همراهی و محبت شما کمال تشکر را داریم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *