تعمیر و تعویض دیگ ماشین لباسشویی

5 دقیقه زمان مطالعه

در این مقاله تصمیم گرفتیم اطلاعاتی در مورد تعمیر و تعویض دیگ ماشین لباسشویی در اختیار شما قرار دهیم. از آنجایی که ماشین لباسشویی محل قرارگیری لباس و آب است، از استیل مقاوم و ضد زنگ ساخته شده است، اما گاهی اوقات ماشین لباسشویی به دلایل مختلف ممکن است خراب شود که در این صورت بسته به نوع و شدت آسیب، نیاز به تعمیر یا تعویض دارد، اگر می‌خواهید تعمیر و تعویض ماشین لباسشویی را یاد بگیرید تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.همچنین شما میتوانید برای تعمیر کلیه برندهای ماشین لباسشویی  مانند : تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، تعمیر ماشین لباسشویی پارس خزر، تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ و غیره درهر نقاط تهران با تیم امدادکاران و شماره‌های ثبت شده داخل سایت تماس بگیرید.

منظور از دیگ لباسشویی کدام قسمت است؟

دیگ ماشین لباسشویی دقیقا همان قسمتی است که وقتی درب ماشین لباسشویی را باز می‌کنیم و لباس‌ها را داخل آن می‌گذاریم به راحتی دیده می‌شود. در مدل جدید، دیگ به طور مستقیم به موتور متصل می‌شود.

اتصال مستقیم ماشین لباسشویی به موتور باعث کاهش لرزش و صدای ماشین و در نتیجه افزایش طول عمر ماشین می‌شود.

در مدل‌های پیشرفته ماشین لباسشویی، حذف تسمه و لوازم جانبی باعث افزایش فضای داخلی و ظرفیت شستشوی ماشین می‌شود.

با خرابی ماشین لباسشویی عملا قابلیت چرخش این قطعه از بین می‌رود و باید تحقیقات لازم برای یافتن علت این خرابی و تخلف انجام شود.

انواع دیگ‌های ماشین لباسشویی

دیگ ماشین لباسشویی معمولا از پلاستیک یا استیل ساخته می‌شود. معمولا در لباسشویی‌های ارزان از دیگ پلاستیکی و لباسشویی‌های گران قیمت از دیگ‌های استیل استفاده می‌کنند که دیگ‌های استیل مسلما کیفیت و جنس بهتری دارند.

چند ترفند برای نیاز نداشتن به تعمیر دیگ ماشین لباسشویی

  • اولین مشکلی که در ماشین لباسشویی هنگام خراب شدن رخ می‌دهد، ظاهر بالانس ماشین است که ممکن است نشانه تعمیر دیگ ماشین لباسشویی باشد.
  • اگر می‌خواهید ماشین لباسشویی شما با چنین مشکلی مواجه نشود باید به سطح ماشین لباسشویی خود که شامل سلامت دیگ ماشین لباسشویی می شود توجه کنید.
  • یکی دیگر از راه‌های جلوگیری از نیاز به تعمیر دیگ ماشین لباسشویی می‌تواند توجه به محل قرارگیری آن باشد، بهتر است دستگاه روی سطح سختی مانند کاشی یا سنگ قرار گیرد.
  • از قرار دادن ماشین لباسشویی بر روی سطوح نرم و فرش و غیره خودداری کنید.
  • اگر این موارد را به خوبی رعایت کنید دیگر به تعمیر دیگ ماشین لباسشویی احتیاج پیدا نخواهید کرد.

حتما بخوانید: آموزش نحوه جرم گیری ماشین لباسشویی

نشانه‌های خرابی دیگ ماشین لباسشویی

معمولا در ماشین لباسشویی‌های قدیمی دیگ هدف اصلی خود را از دست می‌دهد و صدا ایجاد می‌کند و با این صداها خبر می‌رسد که تعمیر ماشین لباسشویی ضروری است.

گاهی اوقات کاربران به دلیل استفاده نادرست و غیر استاندارد به ماشین لباسشویی آسیب‌های عجیبی وارد می‌کنند که اگر اطلاعاتی در مورد نحوه صحیح استفاده از آن داشتند و یا کمی دفترچه راهنما را مطالعه می‌کردند هرگز مجبور به تعمیر دیگ ماشین لباسشویی نمی‌شدند.

گاهی نیز لباسشویی در هنگام شستشو و چرخش، ضربات زیادی را به بدنه دستگاه وارد می‌کند و از عهده شستن و خشک کردن لباس‌ها بر نمی آید؛ در چنین شرایطی هرگز به استفاده از ماشین لباسشویی ادامه ندهید و برای تعمیر دیگ لباسشویی حتما با نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی تماس گرفته تا در کوتاه‌ترین زمان، دیگ لباسشویی شما را تعمیر کنند.

دلایل عملکرد نامناسب دیگ لباسشویی

سوراخ شدن دیگ ماشین لباسشویی به دلیل وجود اشیا نوک تیز در جیب لباس

این مشکل باعث نشت آب از ماشین لباسشویی می‌شود و قطعات داخلی ماشین با مشکلات جدی مواجه می‌شوند.

عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی

در چنین شرایطی ماشین لباسشویی در حین شستشو از حالت اولیه خود حرکت می‌کند. برای تعمیر ماشین لباسشویی خود باید از تکنسین تعمیرات کمک بگیرید.

حمل نادرست نیز می‌تواند به ماشین لباسشویی آسیب برساند.

جابجایی نامناسب، که باعث می‌شود ماشین لباسشویی از حالت تنظیمات اولیه خارج شود.

از طرفی در صورت عدم توجه به ظرفیت ماشین لباسشویی و قرار دادن لباس بیشتر از ظرفیت تعیین شده در ماشین لباسشویی در حین شستشو از محل اصلی خود حرکت می‌کند و دیگ ماشین لباسشویی به تعمیر نیاز خواهد داشت.

یکی دیگر از دلایل مشکلات، جابجایی نامناسب دستگاه است. اگر ماشین لباسشویی در حین حمل ضربه خورده باشد، اهرم‌های اطراف دیگ ،رها شده و مخزن ماشین لباسشویی ریست می‌شود.

حتما بخوانید: علت باقی ماندن کف در ماشین لباسشویی

آموزش تعمیر دیگ ماشین لباسشویی

گاهی پیش آمده که برای بالانس ماشین لباسشویی ، پنل‌های باقیمانده ماشین لباسشویی پس از انجام کار، باید پیچ ​​حمل و نقل را باز کنید که معمولا در هنگام نصب این پیچ‌ها توسط نصاب‌ها باز می‌شود. زیرا وجود این پیچها باعث لرزش بیش از حد مجاز ماشین لباسشویی شما می‌شود که با پیچ گوشتی باز می‌شود.

نحوه تعمیر دیگ لباسشویی

مرحله اول: ایمنی

مانند هر تعمیر و تعویض لوازم جانبی، ابتدا باید ماشین لباسشویی را خاموش کرده و از پریز خارج کنید، از آنجایی که قصد داریم کل ماشین لباسشویی را باز کنیم، بهتر است از دستکش استفاده کنید تا دستتان به قطعات آسیب نرساند.

تعمیر و تعویض دیگ ماشین لباسشویی

مرحله دوم: جداکردن سقف ماشین لباسشویی

قسمت بالایی ماشین لباسشویی را باز کنید و پیچ‌هایی را که معمولاً پشت آن قرار دارند باز کنید. سپس باید کنترل پنل را بردارید. برای این کار ابتدا باید دستگیره در را بکشید. اگر سر بخورد تا جایی که بکشید بیرون می‌آید.

تعمیر و تعویض دیگ ماشین لباسشویی

مرحله سوم: جدا کردن جاپودری از ماشین لباسشویی

پس از برداشتن ظرف گرد و غبار باید به آرامی اتصالات و کابل‌های متصل به دستگاه تایمر را جدا کنید، فقط یادتان باشد قبل از بازکردن کابل‌ها عکس بگیرید تا هنگام بستن به مشکل نخورید.

تعمیر و تعویض دیگ ماشین لباسشویی

مرحله چهارم: در آوردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی

در ماشین لباسشویی‌های مختلف تعداد پیچ‌​​های نگهدارنده و روش ثابت متفاوت است، باید اتصالات را باز کنید، معمولا پیچ‌ها در گوشه بالا سمت راست و در گوشه بالا سمت چپ قرار دارند، به پایین پانل نگاه کنید و در ماشین را که باز کنید پیچ‌ها را می‌بینید.

تعمیر و تعویض دیگ ماشین لباسشویی

مرحله پنجم: جداسازی وزنه‌های تعادل به دیگ لباسشویی

وزنه‌های تعادل در ماشین لباسشویی‌ها متفاوت هستند که با پیچ به قسمت بالایی و جلو‌ی دیگ پیچ شده است، آنها را هم باز کنید تا دیگ، به راحتی جدا شود.

مرحله ششم: جدا کردن محفظه جاپودری

باید در این مرحله پیچ‌های محفظه که روی پنل جلویی قرار دارند را باز کنید بعد از بیرون کشیدن شلنگ‌های متصل محفظه را کامل از دستگاه خارج کنید.

مرحله هفتم: جدا کردن تسمه و فولی ماشین لباسشویی

پیچ‌هایی که به پنل پشتی پشت ماشین لباسشویی وصل می‌شود را باز کرده و از محفظه خارج کنید با این کار پشت دیگ را می‌بینید که در آن فویل و تسمه وجود دارد مراقب باشید انگشتان بین کمربند و فویل باشد، کمربند روی فویل است. برای برداشتن، آن را بیرون بکشید و سپس آن را بچرخانید و به آرامی بردارید. سپس پیچ فویل را باز کنید تا بتوانید آن را بیرون بکشید.

تعمیر و تعویض دیگ ماشین لباسشویی

مرحله هشتم : موتور را از ماشین لباسشویی جدا کنید

کابل‌های متصل به موتور و پیچ‌های نگهدارنده موتور را باز کنید تا موتور قطع شود، فقط کابل‌ها را با احتیاط جدا کنید تا آسیبی نبینند و فراموش نکنید که قبل از جدا شدن از آن‌ها عکس بگیرید تا مشکل اتصال پیش نیاید. هنگام درآوردن موتور مراقب باشید، زیرا وزن موتور سنگین است و حتما از یک نفر کمک بگیرید تا آن را بردارید.

مرحله نهم : جداسازی شلنگ دیگ به پمپ

در این مرحله باید شیلنگ مشکی که محل اتصال دیگ و پمپ است را جدا کنید برای این کار باید از انبردست استفاده کنید زیرا باید گیره‌هایی را که دو سر لوله را نگه می‌دارند باز کنید تا لوله جدا شود.

مرحله دهم : کمک ماشین را بیرون بکشیم

کمک ماشین برای کاهش لرزش دیگ ساخته شده است .کمک ماشین‌ها معمولا به زیر دیگ متصل هستند یک سر آنها به زیر دیگ و سر دیگر آنها به کف ماشین لباسشویی وصل شده ، این اتصالات را که با پیچ محکم شده را باز کنید و دستگاه را خارج کنید.

مرحله یازدهم : خارج کردن دیگ از ماشین لباسشویی

بعد از اینکه تمامی سیم‌ها و اتصالات را باز کردید میبینید که دیگ با دو فنر به بدنه ماشین لباسشویی وصل است .باید فنر‌ها را از دیگ جدا کنید و از قسمت بالا یا همان جلوی دستگاه دیگ، را خارج کنید.

 تعمیر ماشین لباسشویی در محل توسط تیم امدادکاران

وقتی ماشین لباسشویی خراب می‌شود ما به تعمیر ماشین لباسشویی فکر می‌کنیم بهتر است از سرویس‌های مجاز که تکنسین‌ها و کارشناسان فنی مجرب دارند استفاده کنیم. این نمایندگی‌های مجاز به منظور جذب مشتریان جدید و حفظ مشتریان فعلی به مشتریان خدمات ارائه می‌دهند. از جمله این خدمات می‌توان به تعمیر ماشین لباسشویی در منازل افراد بدون نیاز به حمل ماشین لباسشویی به تعمیرگاه لوازم خانگی اشاره کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *