علت نشت آب از محفظه یخ ساز چیست؟

5 دقیقه زمان مطالعه

نشت آب از یخ ساز یخچال می‌تواند برای هرکسی آزاردهنده باشد و باید هر چه زودتر این مشکل برطرف شود. یخ ساز قطعه ای است که امروزه در اکثر یخچال ها وجود دارد. اگر ایراد یا مشکلی در عملکرد و کارایی یخ ساز یخچال شما وجود دارد و مشاهده می‌کنید که آب از آن سرریز می‌شود، دلایل مختلفی در این مشکل موثر است که به آنها می پردازیم.

اگر پس از مطالعه تمامی نکات زیر، مشکل نشت آب از محفظه یخ ساز یخچال شما هنوز حل نشده است، پیشنهاد می کنیم از تعمیرگاه های معتبر نمایندگی تعمیر یخچال امدادکاران برای رفع مشکل نشت آب یخچال خود کمک بگیرید.

محفظه ی یخ چیست؟

محفظه یخ، بخشی است که یخ از آن عبور کرده و وارد یخ ساز می‌شود. هنگامی که اهرم یخ فشار داده می‌شود، ورودی محفظه یخ باز می‌شود و یخ تولید شده از طریق یخ ساز جریان می‌یابد و از یخ ساز خارج می‌شود.

۱ . شیر ورودی آب

شیر ورودی آب حداقل به 20 پوند در هر اینچ مربع نیاز دارد تا به درستی بسته شود. اگر فشار آب خیلی کم باشد، ممکن است با قطع برق، شیر به طور کامل بسته نشود. در نتیجه شیر به داخل یخ ساز می‌چکد و آب از یخ ساز خارج می‌شود.

  • حتما فشار آب را چک کنید تا بفهمید حداقل 20 پوند است یا خیر. اگر فشار آب کافی باشد، احتمالاً شیر تامین آب شکسته است. ممکن است چراغ شیر ​​آب همیشه خاموش نشود یا روشن بماند و باعث نشت آب از شیر آب شود. اگر فشار آب کافی است، اما آب همچنان از یخ ساز یخچال نشت می‌کند، شیر تامین آب را تعویض کنید.
  • گاهی مشکل نشت آب از محفظه یخ ساز یخچال باعث جمع شدن مقدار آب در داخل یخچال و کف سینی میوه می‌شود.

۲ . میکروسوییچ نشت آب از محفظه یخ ساز

بخش میکروسوئیچ از یک اهرم و یک محرک میکروسوئیچ تشکیل شده است. یکی از قطعاتی که می‌تواند در قطعات میکروسوئیچ مشکل ایجاد کند، قاب کنترل پنل است. برای بررسی این قسمت می‌توانید قاب کنترل پنل را جدا کرده و مطمئن شوید که اهرم یا پد دستگاه با محرک میکروسوئیچ در تماس است یا خیر. اگر می بینید که تماس برقرار نمی کند، ممکن است لازم باشد مجموعه کنترل پنل را به طور کامل تعویض کنید.

علت نشت آب از محفظه یخ ساز چیست؟

حتما بخوانید:علت روشن نشدن و کار نکردن یخچال چیست؟

۳ . فشار کم آب از طریق منبع خانه

شیر آب ورودی ،آب مورد نیاز یخ ساز و آب خنک کننده یخچال را تامین می‌کند. شیر برای عملکرد صحیح به حداقل 20 پوند در هر اینچ مربع نیاز دارد. اگر فشار آب خیلی کم باشد، ممکن است با قطع برق، شیر به طور کامل بسته نشود. در نتیجه آب لوله کشی به داخل یخ ساز یخچال می‌چکد و باعث نشت آب از محفظه یخ ساز در یخچال می‌شود.

۴ . مونتاژ یخساز نشت آب از محفظه یخ ساز

ممکن است یکی از اجزای یخ ساز معیوب باشد. از آنجایی که بسیاری از قطعات یخ ساز به طور جداگانه فروخته نمی‌شوند، ممکن است لازم باشد کل مجموعه یخ ساز را خریداری و تعویض کنید.

۵ . شکستگی یخ ساز یخچال

اگر یخ ساز یخچال شما شکسته باشد، این امر همچنین می‌تواند باعث شود آب به آرامی خارج شود و از یخ ساز یخچال نشت کند. در این صورت ابتدا باید یخ ساز خود را بررسی کرده و سپس آن را تعویض کنید.

۶ . فیلتر آب 

اگر یخچال شما فیلتر آب دارد، ممکن است فیلتر شما مجهز به کارتریج بای پاس باشد. اغلب کارتریج هنگام خرید در جعبه مخصوص قرار می‌گیرد. به جای استفاده از فیلتر می توانید از قسمت ذکر شده استفاده کنید.

اگر فیلتر آب را خارج کرده و سپس کارتریج بای پاس را وارد کرده و مشکل شما حل شد، توصیه می‌کنیم فیلتر آب را تعویض کنید. برای این منظور می‌توانید از کارگاه های تیم امدادکاران کمک بگیرید.

۷ . خراب بودن لوله‌های آب قسمت پشت یخچال 

از دیگر دلایلی که باعث نشت آب از محفظه یخ ساز یخچال می‌شود، می توان به خم شدن لوله آب واقع در پشت یخچال اشاره کرد. شما باید مطمئن شوید که این لوله های آب  خم نشده اند. مطمئن شوید که دریچه های آب متصل به لوله های پشت یخچال کاملا باز هستند.گاهی اوقات ممکن است کیت شیر ​​زین که در خانه ها استفاده می شود باعث انسداد لوله شود. راه حل ما این است که یک بار شیر را ببندیم و دوباره آن را باز کنیم.

علت نشت آب از محفظه یخ ساز چیست؟

حتما بخوانید: علت کار نکردن آبسردکن یخچال و فریزر و ساید بای ساید

۸ . شیر برقی 

هنگامی که ولتاژ دستور باز شدن شیر آب به سیم پیچ را می‌دهد (شیر برقی از یک سیم پیچ تشکیل شده است) در صورت مشاهده مشکل در این قسمت می‌توانید ولتاژ ترمینال متصل به شیر برقی را با اندازه گیری آن بررسی کنید. یک اهم متر برای حل مشکل دستگاه را بررسی کنید، مطمئن شوید که مخزن آب و شیلنگ داخل در آن سالم هستند.

۹ . برد الکترونیکی 

برد الکترونیکی یکی از قطعات حساس و مهم یخچال است که در اکثر موارد انرژی لازم را به سایر قسمت های متصل یخ ساز یخچال تامین می‌کند. اگر تمام موارد ذکر شده در بالا را بررسی کرده اید و مشکل آب یخ ساز شما هنوز حل نشده است، به احتمال زیاد مشکل از پنل و برد الکترونیکی صفحه نمایش است. برد الکترونیک را بررسی کنید. در بیشتر موارد با تعمیر مشکل شما حل می‌شود، اما گاهی لازم است برد الکترونیک خود را تعویض کنید. برای این کار می توانید از تعمیرکاران ما با شماره های ثبت شده داخل سایت کمک بگیرید.

تعرفه تعمیر مشکل نشت آب از محفظه یخ ساز 

هزینه تعمیر نشتی آب از محفظه یخ ساز یخچال به عوامل و علل مختلفی بستگی دارد، از جمله نوع آسیب و اینکه چه قسمتی آسیب دیده است.همانطور که متوجه شدید دلایل مختلفی وجود دارد که باعث نشت آب از محفظه یخ ساز یخچال می‌شود و بهتر است هر کدام توسط فردی که تخصص دارند بررسی شود و در صورت نیاز قطعه یا قطعات معیوب آن را تعویض کنید. هر گونه تعمیر در صورتی که دانش کافی نداشته باشید و گاهی اوقات به تعویق انداختن آن می تواند به یخچال شما آسیب برساند و در نتیجه ممکن است مجبور شوید هزینه بیشتری برای تعمیر یا تعویض بپردازید.

علت نشت آب از محفظه یخ ساز چیست؟

حتما بخوانید: دلایل صدای یخچال

عیب یابی نشت آب از محفظه یخ ساز یخچال 

اگر مشکل شما جدی است، حتما با نمایندگی تعمیرات فریزر یخچال فریزر درسایت تماس بگیرید.یکی دیگر از مواردی که در مشکل نشت آب یخچال باید با آن برخورد کرد، آبسردکن یخچال است.ریختن آب زیاد در این محفظه باعث سرریز شدن آب می‌شود.

برای جلوگیری از نشت آب یا آبریزی در یخچال فریزر چه باید کرد؟

  1. به تمیز کردن یخچال توجه کنید.
  2. مواد غذایی ریخته شده در داخل یخچال یا فریزر را بررسی کنید.
  3. برای جلوگیری از رسوب، نقاط داخل یخچال را تمیز کنید.
  4. لوله تخلیه یخچال را بررسی کنید تا مطمئن شوید مسدود نشده است.
  5. اگر کاسه نصب شده روی موتور آسیب دیده یا پوسیده شده باشد بلافاصله تعویض کنید.ّ
  6. هر سه ماه یکبار گیره شلنگ پشت یخچال را باز کنید و سپسداخل آن فوت محکم و در نهایت با آب جوش انسداد شلنگ را برطرف کنید.
  7. هر سه ماه یکبار زهکش داخل یخچال را با میله باریک و آب جوش تمیز کنید.

نتیجه گیری

خلاصه و نتیجه گیری در مورد علت نشتی آب یخچال فریزر به شرح زیر است:

اگر مشکل شما جدی است فراموش نکنید که با نمایندگی تعمیرات یخچال با ما تماس بگیرید.

در این مقاله به بررسی و تشخیص نشت آب از محفظه یخ ساز در یخچال های مدرن پرداختیم.

کاربران می توانند با استفاده از مفاهیم ذکر شده نشتی آب در دستگاه خود را عیب یابی کنند.

اگر مشکل در خانه قابل حل باشد، کاربر می تواند خودش آن را برطرف کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *