رفع مشکل داغ شدن گوشی در تهران
نظرات مشتریان

علت داغ شدن گوشی اندروید و آیفون

فرقی نمی کند که گوشی شما اندروید باشد یا آیفون داغ شدن گوشی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که بسیاری از کاربران هنگام استفاده از این دستگاه با آن روبه رو می شوند. علت داغ شدن گوشی را می توان عوامل گوناگونی دانست که برخی از آنها ریشه نرم افزاری داشته و برخی دیگر به دلیل رخ دادن مشکلات سخت افزاری است. در بیشتر مواقع مشکلات نرم افزاری باعث ایجاد این مشکل در گوشی می شود که در این شرایط رفع مشکل داغ شدن کار آسانی است. اگر گوشی آیفون و اندروید شما داغ می شود نگران نباشید و رفع مشکل داغ شدن گوشی خود را به امدادکاران مرکز تخصصی تعمیرات موبایل در تهران بسپارید.

پس از تکمیل فرم ثبت درخواست خدمات، کارشناسان امدادکاران ظرف مدت حداکثر ۱۵ دقیقه با شما تماس خواهند گرفت.

  نام خانوادگی :*

  شماره تماس :*

  نوع دستگاه :

  .


  توضیح خدمات
  رفع مشکل داغ شدن گوشی نام خدمات
  500 هزارتومان : کمترین هزینه
  1 میلیون : میانگین هزینه
  2 میلیون : بیشترین هزینه
  دارد : ضمانت تعمیر

  علت داغ شدن گوشی آیفون، سامسونگ، شیائومی و . . .


  داغ شدن گوشی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که بسیاری از کاربران گوشی های اندروید و آیفون هنگام استفاده از آن با آن روبه رو می شوند. آیا گوشی شما بیش از حد گرم می شود؟ اگر گوشی شما هم مدام گرم می شود و به دنبال پاسخ به این سوالات هستید که آیا داغ شدن گوشی ضرر دارد؟ چرا گوشی داغ می شود؟ داغ شدن گوشی به کدام قطعات موبایل آسیب وارد می کند؟ علت داغ شدن گوشی در شارژ چیست؟ پیشنهاد می کنیم در این بخش با ما همراه باشید. در ادامه قصد داریم با هم علت داغ شدن گوشی را بررسی کنیم و به شما کمک کنیم تا با راهکارهای رفع مشکل داغ شدن گوشی آشنا شوید. بنابراین پیش از تعمیر گوشی شیائومی و دیگر برندها این بخش را با دقت بخوانید.

  داغ شدن گوشی به دلیل نصب یا بروز رسانی برنامه ها

  یکی از رایج ترین دلایلی که ممکن است باعث داغ شدن تلفن شما شود ممکن است نصب یک یا چند برنامه بر روی گوشی باشد. شاید شما برنامه جدیدی نصب کرده اید و این برنامه با گوشی شما سازگاری ندارد. شاید برنامه ای را بروزرسانی کرده اید و نسخه جدید ان باعث داغ شدن گوشی می شود.

  توجه داشته باشید به روز رسانی برنامه ها به طور طبیعی مفید است ، اما گاهی اوقات مشکلاتی مانند داغ شدن گوشی را ایجاد می کند. در چنین شرایطی شما دو راه حل دارید:

  1. برنامه مورد نظر را حذف کنید
  2. بروزرسانی را بررسی کنید

  به محض حذف برنامه ، تلفن خود را راه اندازی مجدد کنید و چند دقیقه صبر کنید و وضعیت داغ شدن گوشی را بررسی کنید. اگر تلفن هنوز داغ است ، راه حل دوم را امتحان کنید.

  داغ شدن گوشی به دلیل استفاده بلند مدت از دوربین

  اگر به مدت طولانی از دوربین گوشی استفاده کنید ممکن است گوشی داغ شود. البته استفاده از دوربین همیشه باعث داغ شدن گوشی نمی شود، وضوح و نرخ فریم انتخاب شده هنگام فیلمبرداری، روشنایی صفحه نمایش و استفاده طولانی مدت از دوربین از جمله دلایلی است که باعث داغ شدن گوشی هنگام فیلمبرداری می شود. استفاده طولانی مدت از دوربین گوشی به این معنی است که دوربین ، پردازنده و صفحه باید به طور مداوم کار کنند و همه این قسمت ها گرما تولید می کنند. این گرما از طریق بدنه گوشی دفع می شود .به طور مثال اگر در حال فیلمبرداری به مدت ۲۰ دقیقه باشید و تنظیمات گوشی روی بالاترین کیفیت باشد احتمالا هشداری مبنی بر خاموش شدن تلفن به دلیل داغ شدن بیش از حد را دریافت خواهید نمود.

  داغ شدن بیش از اندازه گوشی به علت استفاده بیش از حد از تلفن

  استفاده از تلفن همراه برای مدت زمانی طولانی به این معنی است که پردازنده آن باید به طور مداوم کار کند ، که در نتیجه می تواند گرمای زیادی تولید کند. به طور کلی ، هر چیزی که نیاز به قدرت پردازشی زیادی داشته باشد ، احتمالاً منجر به گرم شدن تلفن همراه شما می شود. بنابراین اگر نمی خواهید با این مشکل در گوشی روبه رو شوید توصیه می کنیم از گوشی برای مدت زمانی طولانی به طور مستمر استفاده نکنید.

  خرابی باتری، کابل یا شارژر علت داغ شدن گوشی در شارژ

  یکی از رایج ترین سوالاتی که بسیاری از کاربران گوشی دارند این است که آیا داغ شدن گوشی هنگام شارژ طبیعی است؟ یا خیر. در پاسخ به این سوال باید بگوییم که گرم شدن گوشی هنگام شارژ امری طبیعی است . اما داغ شدن آن خیر و این موضوع خطرناک تر از آن چیزی است که فکر می کنید. باتری ها ، کابل ها و شارژرهای خراب یا تقلبی بازار می توانند گوشی های موبایل را داغ کنند. ممکن است شارژی که از آن برای شارژ‌ باتری استفاده می کنید با تلفن دستگاه شما و جریان آمپر ورودی و خروجی آن همخوانی نداشته باشید و این موضوع باعث داغ شدن گوشی در شارژ شود.

  در پاره ای از موارد دیده شده است که باتری ها هنگام استفاده از شارژرهای غیررسمی و کابل های بی کیفیت نتوانسته اند فشارهای ناشی از شارژ را تحمل کنند و این موضوع باعث شده تا تلفن های آنها پس از گرم شدن هنگام شارژ “منفجر” شوند.

  از شارژ کردن تلفن هنگام خواب نیز خودداری کنید زیرا ممکن است نتوانید مشکلات ناشی از داغ شدن را تشخیص دهید. همچنین موبایل را برای شارژ شدن زیر بالش قرار ندهید. در چنین شرایطی به دلیل پوشاندن گوشی توسط بالش حرارت از تلفن خارج نمی شود و بالش می تواند آتش بگیرد.

  از استفاده از اینترنت هنگام شارژ کردن گوشی نیز خودداری کنید این موضوع باعث داغ شدن گوشی خواهد شد.

  داغ شدن به دلیل قرار دادن گوشی در زیر نور مستقیم خورشید

  عوامل محیطی می توانند باعث گرم شدن بیش از حد گوشی شما شوند. گذاشتن تلفن در زیر نور مستقیم خورشید یک مساله رایج است. به عنوان مثال اگر در یک روز آفتابی گوشی روی داشبورد ماشین قرار گیرد، تلفن شما داغ خواهد شد. در چنین شرایطی، از سیستم تهویه مطبوع خودرو خود برای خنک کردن گوشی استفاده کنید.

  برای جلوگیری از داغ شدن گوشی توصیه می کنیم تلفن را از تابش مستقیم نور خورشید دور نگه دارید. اگر واقعاً نیاز به استفاده از گوشی در آفتاب دارید ، سعی کنید تلفن را در سایه نگه دارید. پس از اتمام کار برای جلوگیری از از گرم شدن بیش از حد آن ، تلفن را در مکانی خنک ، نگهداری کنید.

  وجود برنامه مخرب و بد افزارها در گوشی

  بدافزارهای یکی از دیگر دلایلی است که وجود آنها در گوشی شما می تواند باعث گرمای بیش از حد موبایل شود. توسعه دهندگان بدافزارها به سلامت دستگاه شما توجهی ندارند. آنها فقط اطلاعات شما را می خواهند.بدافزارها ممکن است از طریق تبلیغات مخرب یا برنامه های جعلی از فروشگاه گوگل پلی به دستگاه ها شما ضربه بزنند.

  یکی از نشانه های هک شدن گوشی داغ شدن بیش از حد گوشی است. که در این صورت بایستی هر چه سریعتر برای بررسی از تعمیرکاری حرفه ای بخواهید دستگاه را بررسی نماید.

  قاب گوشی باعث گرم شدن بیش از حد گوشی می شود

  قاب گوشی یکی از دیگر دلایلی است که باعث گرم شدن گوشی می شود و بسیاری از کاربران تلفن های هوشمند از آن غافل می شوند. دقت داشته باشید که این قاب ها از از پلاستیک ساخته شده اند و این باعث می شود که گوشی هنگام گرم نشدن، گرما را در خود نگه می دارد و نمی تواند خنک شود و این باعث داغ شدن آن می شود. این موضوع در قاب های گوشی از جنس چرم نیز دیده می شود.

  گرم شدن گوشی به علت روشن بودن وای فای، دیتا و بلوتوث

  به دلیل استفاده بیش از حد از وایفای و هنگام استفاده از اینترنت و بلوتوث داغ شود. برخی از برنامه های گوشی برای اجرا شدن به استفاده همزمان از وایفای یا اینترنت همراه و سی پی یو دارند و این موضوع باعث داغ شدن گوشی می شود. بنابراین برای جلوگیری از داغ شدن گوشی توصیه می کنیم وایفای و داده های تلفن همراه را در صورت عدم استفاده خاموش کنید.

  زیاد بودن تعداد برنامه های پس زمینه علت داغ شدن گوشی

  توجه داشته باشید که بسیاری از برنامه های گوشی با خارج شدن از آنها بسته نمی شوند و همچنان فعال هستند. اگر تعداد برنامه های فعال در پس زمینه گوشی زیاد باشد گوشی انرژی بیشتر مصرف کرده و این موضوع باعث داغ شدن آن می شود. به طور مثال زمانی که از جی میل خود خارج می شوید، Gmail شما هنوز در پس زمینه فعال است. بنابراین توصیه می کنیم برای جلوگیری از داع شدن گوشی برنامه های پس زمینه را به حداقل برسانید.

  شاید علت داغ شدن گوشی بروز نبودن سیستم عامل آن باشد.

  یکی از دیگر مواردی که می تواند باعث داغ شدن گوشی شما شود به روز نبودن سیستم عامل گوشی است. توصیه می کنیم بروزرسانی دستگاه را بررسی کنید اگر بروزرسانی جدیدی آمده اما شما آن را بارگیری نکرده اید آن را فعال کنید. البته در برخی از مواقع شاهد این هستیم که گوشی پس از بروز رسانی با مشکل داغ شدن روبه رو می شود که در این صورت باید منتظر آپدیت جدید باشید.

  آیا داغ شدن گوشی ضرر دارد؟

  داغ شدن گوشی با گرم شدن آن متفاوت است. به یاد داشته باشید ، همه گوشی ها داغ می شوند. اما چگونه می توان تشخیص داد که تلفن شما با مشکل داغ شدن روبه رو شده است؟ محدوده دمای طبیعی همه گوشی ها 37-43 درجه سانتیگراد یا 98.6-109.4 درجه فارنهایت است. اگر دمای گوشی بیشتر از این محدود باشد یعنی گوشی داغ شده است. می توانید دمای گوشی را در برنامه هایی مانند AIDA64 و Cooling Master ، بررسی کنید

  گرم شدن گوشی پس از بازی کردن برای مدت زمانی یا هنگام شارژ شدن امری طبیعی است اما داغ شدن بیش از اندازه گوشی طبیعی نبوده و باید بررسی شود. اگر تلفن شما هشدار گرمای بیش از حد را نشان می دهد یا متوجه می شوید که دستگاه به طور شگفت انگیزی داغ است، باید به بررسی گوشی بپردازید و علت داغ شدن را شناسایی کنید. توجه داشته باشید که داغ شدن بیش از اندازه گوشی به برخی از قطعات گوشی از جمله باتری و سی پی یو آسیب وارد می کند. بنابراین در صورتی که متوجه داغ شدن بیش از اندازه گوشی شدید به سرعت علت را شناسایی و به دنبال رفع هر چه سریعتر آن باشید.

  رفع مشکل داغ شدن گوشی؛ چگونه از داغ شدن گوشی جلوگیری کنیم؟

  اگر گوشی شما خیلی داغ شده است، مراحل زیر را برای رفع مشکل داغ شدن گوشی امتحان کنید :

  • قاب گوشی را بردارید.
  • اگر در حال بازی هستید هر چند وقت یکبار از آن خارج شوید و اجازه دهید گوشی خنک شود.
  • وایفای یا داده تلفن همراه را در مناطق بدون سیگنال خاموش کنید. اگر تلفن همراه شما دائماً به دنبال سیگنالی برای اتصال باشد ، افزایش گرما بیشتر خواهد شد.
  • برنامه های گوشی را تنها از فروشگاه های معتبر نصب کنید. این موضوع شما را در برابر نصب بدافزارها مصون نگه دارد.
  • برنامه های خود را در فواصل منظم به روز کنید زیرا نسخه های جدید ممکن است اشکالات قدیمی که باعث گرم شدن بیش از حد باتری می شود را برطرف کند.
  • هرگز از گوشی با باتری آسیب دیده استفاده نکنید.
  • از استفاده از کابل ها یا شارژرهای تقلبی خودداری کنید.
  • از گذاشتن تلفن خود در خودرو خودداری کنید. اگر باید این کار را انجام دهید ، آن را دور از تابش مستقیم نور خورشید بگذارید.
  • تلفن همراه خود را تمیز نگه دارید و آن را از گرد و غبار پاک کنید و مطمئن شوید که درگاه های شارژ و پنجره های اسپیکر عاری از گرد و غبار و پرز هستند.
  • روشنایی صفحه نمایش را کم کنید.
  • برنامه هایی که از آنها استفاده نمی کنید را حذف کنید.
  • از حالت صرفه جویی در باتری استفاده کنید
  • کاهش استفاده از دوربین

  در صورتی که پس از انجام موارد ذکر شده باز هم با مشکل داغ شدن گوشی روبه رو هستید به احتمال زیاد باتری گوشی آسیب دیده و باید گوشی را برای بررسی دقیق تر به یک مرکز تعمیرات موبایل بسپارید.

  امدادکاران یکی از مراکز تخصصی تعمیرات گوشی در تهران است که می توانید حل مشکل داغ شدن گوشی را به آن بسپارید و با خیالی آسوده مشکل دستگاه را رفع کرده و گوشی را مانند روز اول تحویل بگرید. این مرکز زیر نظر تعمیرکاران حرفه ای و با ابزارهای تخصصی اقدام به تعمیر گوشی آیفون، سامسونگ و دیگر برندها به صورت تخصصی می پردازد.

  چرا رفع مشکل داغ شدن گوشی خود را به امدادکاران بسپاریم؟

  • تعمیر زیر نظر تعمیرکاران حرفه ای موبایل
  • تعمیر در محل و منزل
  • تعویض با استفاده از قطعات اصل و اورجینال
  • ارائه گارانتی خدمات و اصالت کالا
  • همراهی تیم پشتیبانی از زمان درخواست تا پایان
  • مشاوره رایگان و تلفنی برای عیب یابی و تعمیر دستگاه
  • رفع مشکل داغ شدن گوشی در کوتاه ترین زمان

  سفارش تعمیر گوشی در امدادکاران چگونه است؟

  اگر می خواهید حل مشکل داغ شدن گوشی را به امدادکاران بسپارید تنها کافیست به صورت آنلاین سفارش خود را در این صفحه ثبت نمایید یا با این مجموعه تماس بگیرید. کارشناس تعمیرات گوشی شیائومی و دیگر برندها در سریعترین زمان ممکن برای پیگیری و اطلاع از مشکل با شما تماس خواهند گرفت. بعد از این مرحله، تعمیرکار در محل مورد نظر حضور پیدا کرده و در صورت امکان در حضور مشکل داغ شدن گوشی را رفع می نماید. اگر رفع این مشکل نیاز به زمان بسیاری داشته باشد یا برای تعمیر به ابزارهای خاصی نیاز داشته باشید دستگاه تحویل گرفته شده و پس از تعمیر همراه با یک گواهینامه خدمات و اصالت کالا در اخیتار شما قرار می گیرد.

  چرا امدادکاران؟
  گارانتی خدمات
  گارانتی خدمات
  تحویل سریع
  تحویل سریع
  پشتیبانی خدمات
  پشتیبانی خدمات
  تعمیرکاران متخصص
  تعمیرکاران متخصص
  برندهایی که در امدادکاران تعمیر می‌شوند

  خدمات دیگر امداد کاران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *